برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

اجرای طرح «یاوران تولید» نیازمند همکاری سازمان تحقیقات کشاورزی است

به گزارش شنبه وزارت جهاد کشاورزی، « کاظم خاوازی » در جلسه معارفه « کامبیز بازرگان » به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به ابلاغ طرح “یاوران تولید”، افزود: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی باید با جدیت با موسسه آموزش و ترویج برای اجرای این طرح همکاری کند، زیرا اگر این طرح موفق شود تبدیل به یکی از الگوهای بسیار خوب برای بخش کشاورزی، پس از آن صنعت و سایر بخش‌ها خواهد شد.

وی اظهارداشت: پژوهشگران ما در این طرح فعالیت اجرایی خواهند داشت و در میادین اجرایی و تولیدی حاضر خواهند بود.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر ایجاد سیستم یکپارچه اطلاعات، گفت: در همه دنیا، سیستم یکپارچه اطلاعاتی وجود دارد و ایجاد این سیستم اطلاعاتی یکپارچه برای بخش کشاورزی فعالیت بسیار بزرگی است و باید در دستور کار قرار گیرد.

خاوازی با اشاره به کار نیمه تمام در خصوص اجرای طرح مرکز تماس، تصریح کرد: بخشی از فعالیت این طرح انجام شده و نیازمند دستورالعمل اجرایی و گردش کار است.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: در صورتی که مرکز تماس به بهره‌برداری برسد، کمک شایانی به کشاورزان خواهد شد.

خاوازی با بیان اینکه ایجاد پیام‌رسان بخش کشاورزی نیز کمک کننده کشاورزان است، گفت: اگر کشاورزان عادت به پیام‌رسان کنند، اطلاعات رد و بدل می شود و به بسیاری از مشکلات این بخش و کشاورزان پاسخ داده خواهد شد؛ کشاورزان با پیام رسان می‌توانند از سطح زیر کشت، وضعیت بازار و بسیاری از مسائل دیگر اطلاع پیدا کنند.

وزیر جهاد کشاورزی درباره نقش تحقیقات در بخش کشاورزی افزود: برای اینکه تحقیقات نقش موثری داشته باشد و باید بتواند مسائل را پیش بینی کند، باید سماجت نسبت به اندیشه‌های خود داشته باشد؛ اندیشه‌های خوب بسیاری در تحقیقات وجود دارد و ما می‌توانیم کمک کنیم تا جرأت به تحقیقات برگردد و توصیه‌های خوب در کنار بخش اجرا فعالیت کنند.

  انتخاب ۶۳۱ پروژه برای افتتاح در سال «جهش تولید»

وی با اشاره به اینکه کشور در موقعیت ویژه قرار دارد، گفت: اندیشه‌هایی وجود دارد که می‌تواند کشور را نجات دهد و من از رئیس سازمان تحقیقات انتظار دارم تا سبک کمک‌رسانی را تغییر دهد و تحقیقات باید آغازگر فعالیت بخش اجرایی باشد.

خاوازی اضافه کرد: درآمد کشاورزان با منابع و فعالیت موجود و تنها بانفوذ دانش می‌تواند افزایش یابد.

امروز در حکمی از سوی کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی « کامبیز بازرگان » به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی منصوب شد.

پیش ازاین ایشان در سمت های سرپرست و معاونت پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی فعالیت داشت.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)