جعبه نوشته

اجرای طرح «یاوران تولید» نیازمند همکاری سازمان تحقیقات کشاورزی است

  • تاریخ : 17th می 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 231 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای اجرای طرح «یاوران تولید» نیازمند همکاری سازمان تحقیقات کشاورزی است بسته هستند

به گزارش شنبه وزارت جهاد کشاورزی، « کاظم خاوازی » در جلسه معارفه « کامبیز بازرگان » به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به ابلاغ طرح “یاوران تولید”، افزود: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی باید با جدیت با موسسه آموزش و ترویج برای اجرای این طرح همکاری کند، زیرا اگر این طرح موفق شود تبدیل به یکی از الگوهای بسیار خوب برای بخش کشاورزی، پس از آن صنعت و سایر بخش‌ها خواهد شد.

وی اظهارداشت: پژوهشگران ما در این طرح فعالیت اجرایی خواهند داشت و در میادین اجرایی و تولیدی حاضر خواهند بود.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر ایجاد سیستم یکپارچه اطلاعات، گفت: در همه دنیا، سیستم یکپارچه اطلاعاتی وجود دارد و ایجاد این سیستم اطلاعاتی یکپارچه برای بخش کشاورزی فعالیت بسیار بزرگی است و باید در دستور کار قرار گیرد.

خاوازی با اشاره به کار نیمه تمام در خصوص اجرای طرح مرکز تماس، تصریح کرد: بخشی از فعالیت این طرح انجام شده و نیازمند دستورالعمل اجرایی و گردش کار است.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: در صورتی که مرکز تماس به بهره‌برداری برسد، کمک شایانی به کشاورزان خواهد شد.

خاوازی با بیان اینکه ایجاد پیام‌رسان بخش کشاورزی نیز کمک کننده کشاورزان است، گفت: اگر کشاورزان عادت به پیام‌رسان کنند، اطلاعات رد و بدل می شود و به بسیاری از مشکلات این بخش و کشاورزان پاسخ داده خواهد شد؛ کشاورزان با پیام رسان می‌توانند از سطح زیر کشت، وضعیت بازار و بسیاری از مسائل دیگر اطلاع پیدا کنند.

وزیر جهاد کشاورزی درباره نقش تحقیقات در بخش کشاورزی افزود: برای اینکه تحقیقات نقش موثری داشته باشد و باید بتواند مسائل را پیش بینی کند، باید سماجت نسبت به اندیشه‌های خود داشته باشد؛ اندیشه‌های خوب بسیاری در تحقیقات وجود دارد و ما می‌توانیم کمک کنیم تا جرأت به تحقیقات برگردد و توصیه‌های خوب در کنار بخش اجرا فعالیت کنند.

  احیای ۱۱ رشته صنایع دستی در گنبدکاووس شروع شد

وی با اشاره به اینکه کشور در موقعیت ویژه قرار دارد، گفت: اندیشه‌هایی وجود دارد که می‌تواند کشور را نجات دهد و من از رئیس سازمان تحقیقات انتظار دارم تا سبک کمک‌رسانی را تغییر دهد و تحقیقات باید آغازگر فعالیت بخش اجرایی باشد.

خاوازی اضافه کرد: درآمد کشاورزان با منابع و فعالیت موجود و تنها بانفوذ دانش می‌تواند افزایش یابد.

امروز در حکمی از سوی کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی « کامبیز بازرگان » به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی منصوب شد.

پیش ازاین ایشان در سمت های سرپرست و معاونت پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی فعالیت داشت.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.