جعبه نوشته

دستاورد پژوهشگر دانشگاه اراک به عنوان طرح برگزیده کشوری معرفی شد

  • تاریخ : 10th فوریه 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 471 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای دستاورد پژوهشگر دانشگاه اراک به عنوان طرح برگزیده کشوری معرفی شد بسته هستند

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دانشگاه اراک، این طرح که در خصوص مدل‌سازی تاثیر خروج هیترهای فشارقوی بر تولید واحدها با ارایه نرم افزار مرتبط نیروگاه شازند است و به عنوان یکی از طرح های صنعتی برگزیده دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور معرفی شد.

«علیرضا مصطفوی» عضو هیات علمی دانشگاه اراک در خصوص این طرح گفت: برای بررسی تمامی نکات فنی و اقتصادی حذف هیترها از چرخه کار نیروگاه های بخار، به گونه‌ای که آب تغذیه فقط توسط هیترهای فشار پایین و مقداری هم در دیاریتور پیش گرم شود، نیاز است در ابتدا سیکل به صورت تحلیل‌های ترمودینامیکی و بدون در نظر گرفتن هیترهای آب تغذیه مدل‌سازی شده و کاهش توان خالص در حالت بدون هیتر و کارکرد معمول بویلر، ارزیابی شود.

وی ادامه داد: در مرحله بعد باید بویلر به صورت دقیق مدل شود و در آخر بیشینه بار بویلر که متناظر با بیشینه توان خروجی کل سیکل است، برآورد شود.
عضو هیات علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه اراک خاطرنشان کرد: مدل سازی بویلر و دیگر تجهیزات نیروگاه برای دستیابی به بیشینه بار مجاز بویلر و مقایسه نتایج در حالات مختلف از دستاوردهای ویژه این طرح برگزیده است.

 دانشگاه اراک با ۱۱۵ رشته تحصیلی دارای ۳۰۰ عضو هیات علمی است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  توزیع کارت آزمون ملی دندانپزشکی آغاز شد

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.