جعبه نوشته

پژوهش مدرس دانشگاه بیرجند در فرانسه طرح برتر معرفی شد

  • تاریخ : 20th می 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 218 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای پژوهش مدرس دانشگاه بیرجند در فرانسه طرح برتر معرفی شد بسته هستند

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دانشگاه بیرجند، طرح پژوهشی دکتر سیده عاطفه حسینی به عنوان طرح برتر، موفق به دریافت گرنت پژوهشی از مرکز تحقیقات کشاورزی توسعه بین‌الملل کشور فرانسه (CIRAD) شد و با عنوان بررسی تنوع جمنی ویروس‌ها در ایران به صورت مشترک با دانشگاه Montpellier (مونپلیه) کشور فرانسه انجام خواهد شد.

مرکز تحقیقات کشاورزی توسعه بین الملل فرانسه (CIRAD) یکی از مراکز تحقیقاتی معتبر با تمرکز بر توسعه تحقیقات کشاورزی در کشورهای در حال توسعه است.

بنابر این گزارش ۱۵۰ طرح از دانشگاه‌های معتبر دنیا به این مرکز تحقیقاتی ارسال شده است که از میان آنها طرح‌ عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند پذیرفته شد.

دانشگاه Montpellier فرانسه این پروژه تحقیقاتی را یک سرمایه‌گذاری استراتژیک برای آینده و اولین قدم در این جهت نام برده و ابراز امیدواری کرده است که این پروژه باعث ایجاد همکاری طولانی مدت و با کیفیت تحقیقاتی بین محققان UMR BGPI و دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند شود.

عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند در توضیح این طرح تحقیقاتی مشترک گفت: جمنی ویروس‌ها از مخرب‌ترین ویروس‌های گیاهی در بیش از ۴۰۰ گونه گیاهی در سراسر دنیا هستند.

دکتر حسینی افزود: اخیرا گونه‌های جدیدی از ویروس در اروپا ظاهر شده‌اند اما بروز آنها از خاورمیانه و ایران ناشناخته است که تحقیق حاضر به شناسایی گونه‌های نوظهور در ایران و نیز تهیه نقشه پراکنش آن در مزارع ایران خواهد پرداخت.

وی گفت: همچنین در این طرح روش‌های نوین پیشگیری و کاهش خسارت آنها بررسی می‌شود.

دانشگاه بیرجند با بیش از ۴۰ سال سابقه و کارکرد علمی و آموزشی و ۳۵۰ نفر عضو هیات علمی دارای بیشترین توان علمی و پژوهشی در استان خراسان جنوبی است.

  تجاری‌سازی نانواسفنج‌ برای جلوگیری از مقاومت دارویی باکتری‌ها

این دانشگاه بیش از ۱۲ هزار دانشجو در ۳۴۰ کدرشته در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.