برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

نیاز صنایع پتروشیمی کشور به شیرآلات کنترلی رفع شد

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امین ممتحن مدیرعامل شرکت دانش بنیان برنا صنعت توس در خصوص این محصول گفت: شیرآلات کنترلی در صنایع نفت، گاز و نیروگاهی محصولی پرکاربرد است، اکنون نیز از نظر تامین این محصول از خارج کشور تحریم هستیم، اما توانستیم این محصول دانش بنیان را با اتکا به توان و تخصص نیروی انسانی طراحی و تولید کنیم.

وی با اشاره به اینکه ساخت این محصول نیازمند دانش و فناوری پیشرفته است، افزود: طراحی، ساخت، تولید و تست این محصول به طور کامل در شرکت انجام می‌شود و محصولی طبق استانداردهای امریکا و اروپا وارد بازار شده است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان برنا صنعت توس در باره کاربردهای این محصول فناورانه گفت: در صنایعی که در هر نقطه‌ای که نیاز به کنترل دما، فشار و دبی باشد می‌توان از آن استفاده کرد، این کنترل می‌تواند به سیالاتی در حالت گازی، مایع با دو فاز مربوط باشد، با اقدامات کنترلی این محصول شاخص‌های مد نظر تنظیم می‌شود.

ممتحن گفت: فعالیت در حوزه سیالات همواره با پیچیدگی و سختی همراه است؛ زیرا به علت تلاطم موجود دستیابی به شبیه سازی نیز غیر ممکن است، پس نیاز به فناوری پیشرفته برای تولید در این حوزه داریم، همچنین شیرآلات کنترل دما، فشار و دبی هر یک طراحی خاص خود را دارد که ما هر سه نوع را تولید می‌کنیم.

وی ادامه داد: این محصولات با کیفیت مشابه نمونه خارجی اکنون نیاز داخل را رفع کرده است. تمام فازهای پارس جنوبی و همه پتروشیمی‌های کشور در حال حاضر از این محصول ایران ساخت استفاده می‌کنند. همچنین به تازگی با نیروگاه‌ها و صنعت فولاد نیز قراردادهایی برای فروش محصول منعقد کرده‌ایم، اگر چه فولاد خوزستان اکنون در حال استفاده از این محصول است.

  مهلت ثبت‌نام جشنواره بین‌ المللی خوارزمی تمدید شد

این فعال حوزه دانش بنیان بیان کرد: پارس جنوبی در ۵ سال گذشته حدود ۱۲ میلیارد یورو را صرف خرید شیرآلات کنترلی کرده است که با جایگزینی محصول ایران ساخت از خروج ارز جلوگیری می‌شود، در حال حاضر برای توانمندی بیشتر در حال راه اندازی آزمایشگاه‌هایی برای توسعه فعالیت خود هستیم که با این اقدام زمینه برای صادرات محصولاتمان نیز فراهم می‌شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)