جعبه نوشته

دلال بازی و افزایش تقاضا علت گرانی گوشت قرمز

  • تاریخ : 29th می 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 218 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای دلال بازی و افزایش تقاضا علت گرانی گوشت قرمز بسته هستند

«سعید سلطانی سروستانی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: با وجود افزایش هزینه های تمام شده تولید در سالجاری از جمله رشد قیمت نهاده های دامی در بازار، دام را با قیمت مناسب از دامپروران خریداری نمی کنند تا جایی که دام سنگین روی دست تولید کنندگان باقیمانده است.

وی با اشاره به کمبود نهاده های دامی در بازار اظهارداشت: اکنون دامداران و دامپروران هرکیلوگرم جو ۱۳۵۰ تومانی را بالای ۲۲۰۰ تومان، ذرت ۱۵۰۰ تومانی را ۲۶۰۰ تومان و سویای ۲۴۵۰ تومان را بالای ۵۰۰۰ تومان از بازار خریداری می کنند که در قیمت تمام شده تولید تاثیرگذار است.

وی  با بیان اینکه قیمت دام زنده تغییر چندانی نداشته است تصریح کرد: با توجه به شرایط نامساعد تولید، تولیدکنندگان ما روی هر کیلوگرم دام زنده ۱۰ درصد هم سود نمی‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران ایران بخشی از افزایش تقاضا را مربوط به اتمام ماه مبارک رمضان دانست و گفت:  البته به دلیل وجود حلقه های واسط بخش عمده گرانی گوشت قرمز مربوط به تهران است و دیگر شهرهای کشور با این معضل روبرو نیستند.

وی افزود: حلقه های واسط بین ۳۰ تا ۵۰ درصد روی گرانی قیمت گوشت قرمز نقش دارند درحالی که تولید کننده ما روی تولیدش هیچ سودی نمی برد که انگیزه ای برای تداوم تولید داشته باشد.

به گزارش ایرنا، با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ تا اواخر اردیبهشت ماه قیمت گوشت قرمز با نرخ هایی کمتر از ۱۰۰ هزارتومان به فروش می رسید اما طی روزهای اخیر به طور مجدد قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی با بیش از ۱۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می رسد.

  نخستین آزمون آزمایشی الکترونیک دکتری تخصصی تا ۱۰ اسفند برگزار می‌شود

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.