برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

تولید و مصرف استاندارد مرغ با وزن ۱۶۰۰ گرم در دستورکار قرار گرفت

حسن عباسی معروفان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با بیان اینکه اکنون مرغ صادراتی دارای وزن ۱۸۰۰ گرم است افزود: تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باید فرهنگ مصرف گوشت مرغ را به سمت وزن های استاندارد سوق دهند زیرا تولید و مصرف مرغ با وزن های دو تا سه کیلوگرم غیراستاندارد است.

وی با بیان اینکه در حال خرید گوشت مرغ مازاد از تولیدکنندگان با وزن های  استاندارد هستیم تصریح کرد: برای استانداردسازی مرغ با وزن های بین ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ گرم هر کیلوگرم گوشت مرغ با خط دو تولید را با قیمت ۱۴ هزارو ۵۰۰ تومان خریداری می شود.

به گفته وی، اکنون هر کیلوگرم مرغ مازاد تولیدکنندگان با وزن حداکثر ۱۸۰۰ گرم با نرخ ۱۲ هزارو ۹۰۰ تومان توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور خریداری می شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اظهارداشت: در واقع شرکت هر کیلوگرم مرغ با وزن استاندارد را ۱۶۰۰ تومان گران تر از تولیدکنندگان خریداری می کند تا این امر در بخش تولید و ذائقه مردم جابیفتد.

عباسی معروفان تصریح کرد:از ابتدای سال ۹۹ تا هفته گذشته ۳۷ هزارتن گوشت مرغ مازاد از تولیدکنندگان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته نزدیک ۵۰ هزار تن گوشت مرغ کیفی خریداری شده بود گفت: سال ۹۸ تاکنون در مجموع بیش از ۸۷ هزارتن گوشت مرغ کیفی خریداری و ذخیره سازی شده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به مشکل  برخی کشورها در تامین گوشت مرغ به دلیل شیوع کرونا افزود: ایران آماد گی دارد تا گوشت مرغ مورد نیاز عراق، افغانستان و چین را تامین کند.

  ثبت و بررسی درخواست طرح سامانه‌های نوین آبیاری غیرحضوری شد

وی از تجار و صادرکنندگان خواست تا برای حمایت از تولید داخل نسبت به صادرات این محصول پروتئینی به کشورهای هدف اقدام کنند.

عباسی معروفان اظهارداشت: عرضه مرغ گوشتی با وزن پایین علاوه بر کمک به افزایش صادرات این محصول، به کاهش هزینه های تولید از جمله مصرف نهاده های طیور کمک می کند.

وی تصریح کرد: همچنین مصرف مرغ با وزن های پایین در ذائقه مردم اثرگذار است زیرا در هیچ جای دنیا مرغ با وزن بالا استفاده نمی کنند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)