برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

نخستین آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران مهر ۹۹ برگزار می‌شود

به گزارش روز سه شنبه معاونت فرهنگی – دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سید سعید هاشمی نظری اظهار داشت: پیش‌تر قرار بود این آزمون سال گذشته برگزار شود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری این آزمون به تعویق افتاد و بر اساس آخرین برنامه‌ریزی‌ها و طبق تقویم آزمون‌های علوم پزشکی، این آزمون در سوم مهرماه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هنوز مهلت ثبت نام مجدد برای حضور در این آزمون از طریق مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام نشده است، گفت: در صورت تعیین مهلت ثبت نام مجدد، اطلاع‌رسانی‌ها از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام خواهد شد.

هاشمی نظری در باره اهداف برگزاری این آزمون گفت: مقرر شد برای فارغ التحصیلان سال ۹۶ به بعد و افرادی که پروانه صلاحیت دریافت نکرده‌اند و یا در بازه تمدید پروانه هستند، به منظور تعیین و بررسی و تایید صلاحیت‌های علمی پرستاران، آزمون صلاحیت حرفه‌ای برگزار شود تا در آینده نزدیک، افراد با داشتن پروانه صلاحیت حرفه‌ای به معنای دارا بودن صلاحیت و مهارت‌های لازم علمی و بالینی بتوانند، ایفای نقش کنند.

آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران با هماهنگی‌های به عمل آمده با معاونت پرستاری وزارت بهداشت و مرکز سنجش آموزش پزشکی و بوردهای منطقه‌ای روز پنجشنبه سوم مهرماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

این آزمون با هدف تایید صلاحیت شاغلین حرفه پرستاری و گروه‌های مرتبط و همگام ساختن خدمات پرستاری کشور با استانداردها و معیارهای جهانی به عنوان جزیی از فرایند صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران و گروه های مرتبط است.

 فرایند صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری از سال ۱۳۹۵ آغاز شده است و این پروانه مدرکی است که صلاحیت فرد را برای انجام خدمات پرستاری نشان می‌دهد و از ورود افراد فاقد صلاحیت به حرفه پرستاری جلوگیری می‌کند.

  تبدیل مرنجاب کاشان به قطب کویرنوردی کشور نیازمند توجه ویژه

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)