برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

مرز باشماق مریوان به طور موقت تعطیل شد

خالد جعفری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در شهر پنجوین اقلیم کردستان طرف عراقی تصمیم به تعطیل کردن فعالیت‌های تجاری در مرز باشماق مریوان گرفته است.

وی اضافه کرد: اقلیم کردستان عراق به منظور اتخاذ تمهیدات لازم برای تردد در مرز است و به همین دلیل مرز باشماق مریوان را به طور موقت تا روز جمعه هفته جاری تعطیل اعلام کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان افزود: جلسه‌ای به منظور بررسی وضعیت تعطیل شدن مرز باشماق در شرایط کنونی فردا با حضور مسوولان اقلیم کردستان عراق و ایران در مریوان تشکیل می‌شود تا تصمیمات لازم در ارتباط با بازگشایی و نحوه فعالیت تجاری در این مرز اتخاذ و به اطلاع مردم رسانده ‌شود.

مدیرکل گمرکات کردستان هم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام فعالیت‌های تجاری و مسافری در مرز باشماق مریوان به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در اقلیم کردستان عراق از سوی طرف عراقی تعطیل شده است.
بختیار رحمانی‌پور اضافه کرد: شنیده ها حاکی از این است که این تعطیل شدن مرز باشماق به منظور بررسی ترددها و اعمال پروتکل های بهداشتی در مرز انجام شده است.

وی یادآور شد: اقلیم کردستان عراق اعلام کرده تا ۷۲ ساعت آینده مرز باشماق تعطیل خواهد بود و بعد از گذشت این زمان تصمیمات لازم از سوی مسوولان ایران و عراق برای فعالیت در این مرز اخذ می‌شود.

مرز رسمی باشماق مریوان در کردستان یکی از مهمترین مرزهای رسمی زمینی ایران با اقلیم کردستان عراق به شمار می‌آید که در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.

  ایران در پساکرونا، نیازمند اصلاح سیستم بانکی و مالیاتی است

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)