برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

صندوق پژوهش و فناوری خراسان جنوبی افتتاح شد

رییس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی روز دوشنبه در این آیین گفت: هدف از افتتاح صندوق پژوهش و فناوری با هدف حمایت از اکوسیستم‌های کارآفرینی است.

محمد علی ناصری افزود: با افتتاح این صندوق که مجوز بانک مرکزی را نیز دارد، پرداخت تسهیلات به افراد با ایده‌های نو و فناورانه آغاز شد.

وی اظهار داشت: این صندوق که با مشارکت پارک علم و فناوری استان و دانشگاه‌های بیرجند، صنعتی و علوم پزشکی و سرمایه ۵۱ درصدی بخش خصوصی ایجاد شده در محل پارک علم و فناوری خراسان جنوبی مستقر است.

رییس پارک علم و فناوری خراسان جنوبی یادآور شد: معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری برای راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان خراسان جنوبی، ۲۹ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است.

وی تاکید کرد: زیرساخت‌های استقرار شرکت های فناوری در استان فراهم است که در این زمینه استاندار خراسان جنوبی هم حمایت‌های  خوبی از پارک علم و فناوری داشته است.

ناصری ادامه داد: توانایی مناسبی داریم که حمایت لازم از شرکت های فناور در استان انجام شود.

وی با بیان اینکه شرکت‌های فناور در حال حاضر در ۱۵ عنوان از پارک علم و فناوری مشاوره دریافت می‌کنند اظهار امیدواری کرد: با جهش اعتباری در سال جاری شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

در این نشست همچنین با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و استاندار خراسان جنوبی مراکز رشد در شهرستان های فردوس و طبس نیز به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

بازدید از نمایشگاه فناوری از دیگر برنامه‌های معاون رییس جمهوری در پارک علم و فناوری استان بود.

  رشد ۳۰ درصدی سهم حمل سبز در جابه‌جایی کالاهای اساسی

تاکید بر حل مشکلات واگذاری سوله مجاور مرکز رشد فردوس و تملک مرکز رشد قاین از دیگر مباحث مطرح شده در این آیین بود.

معاون رییس جمهوری همچنین برای رفع مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد این دو شهرستان قول مساعد داد.

سورنا ستاری که امروز (دوشنبه) وارد بیرجند شد، با همراهی استاندار خراسان جنوبی از مرکز نوآوری و شتاب‌دهی و مرکز اشتغال‌زایی و کارآفرینی دانشگاه بیرجند، مرکز رشد و تیم‌های مستقر در دانشگاه آزاد اسلامی، مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری بازدید کرد.

همچنین در ادامه این برنامه‌ها ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور فردوس و مرکز نوآوری طبس به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد و شرکت در نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به خراسان جنوبی است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)