برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

تالارهای پذیرایی تنها صنف تعطیل در شرف ورشکستگی

رییس اتحادیه صنف تالارهای پذیرایی و ظروف کرایه مشهد روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از اسفندماه پارسال در پی ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیل شدن اجباری صنوف، تالارهای پذیرایی نیز تعطیل شدند و تا امروز بسته مانده‌اند.

ابراهیم حقیقی افزود: تاکنون ۹۸ درصد از صنوفی که تعطیل شده بودند با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا بازگشایی شده‌اند و تالارهای پذیرایی تنها صنفی هستند که تعطیلی آنها هنوز ادامه دارد.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون دستکم ۱۰ تالار در مشهد پروانه کسب خود را باطل و برای همیشه بسته شده‌اند و باقی تالارها نیز در شرایط بلاتکلیفی به سر می‌برند که در صورت تداوم تعطیلی‌های اجباری، ۲۰ تا ۳۰ تالار دیگر پروانه کسب خود را باطل خواهند کرد.

رییس اتحادیه صنف تالارهای پذیرایی و ظروف کرایه مشهد گفت: هر یک از تالارهای پذیرایی ۱۰ تا ۳۰ نفر کارگر و نیروی انسانی دارد که با احتساب افراد خانواده‌های آنان بین ۵۰ تا ۱۵۰ نفر از یک تالار ارتزاق می‌کنند.

وی افزود: در ایام شیوع کرونا علاوه بر بسته شدن برخی تالارها و بیکار شدن تعدادی از کارگران، تعدادی از تالارها به دلیل عدم توانایی در تامین هزینه‌های خود مجبور به تعدیل نیروی انسانی شدند.

حقیقی ادامه از مسوولان ستاد مقابله با کرونا خواست مجوز بازگشایی تالارها را صادر کنند و در مقابل تالارها رعایت هرگونه پروتکل بهداشتی یا فاصله اجتماعی ابلاغی از سوی ستاد را در اولویت قرار داده و خود را ملزم به رعایت آنها می‌کنند.

واحدهای صنفی کشور به جز سوپرمارکتها، فروشندگان مواد غذایی و نانوایی‌ها از اسفندماه سال گذشته تا ۲۳ فروردین ماه مجبور به تعطیلی شدند و از این تاریخ همه صنوف به جز تالارهای پذیرایی به تدریج بازگشایی شدند.

  خرید حمایتی زعفران از هفته آینده آغاز می‌شود

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر دوشنبه ۱۲ خرداد ماه ۱۵۴ هزار و ۴۴۵ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۸۷۸ نفر رسیده است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)