برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

سه مرکز نوآوری و رشد در خراسان جنوبی افتتاح‌ می‌شود

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صبح امروز وارد خراسان جنوبی شد تا گسترش زیست‌بوم فناوری و نوآوری در این استان حرکت پرشتابی را تجربه کند. بازدید از طرح‌های فناورانه و افتتاح چندین مرکز نوآوری از برنامه‌های این سفر یک روزه است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ابتدای ورود به بیرجند مورد استقبال استاندار و جمعی از مسئولان استان قرار گرفت، شتاب دادن به حرکت‌های فناورانه فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری در این سفر دنبال می‌شود در همین راستا ستاری در نخستین بخش از سفر خود به دانشگاه بیرجند می‌رود و از نزدیک با فعالیت فناوران و محققان این مرکز آشنا می‌شود.

همچنین در این سفر فاز نخست مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی بیرجند افتتاح می‌شود، قرارداد راه‌اندازی این مرکز اردیبهشت ماه سال گذشته با حمایت معاونت علمی و فناوری امضا شد و امروز با پایان کار تجهیز این مرکز فعالیت خود را آغاز می‌کند. فاز نخست این مرکز در فضای ۶۰۰ متر مربع با استقرار ۱۵ شرکت دانش‌بنیان و استارتاپی راه‌اندازی می‌شود از ویژگی‌های این مرکز استقرار آن در فضای آموزشی و پیوستگی‌اش با دانشگاه است پس ارتباط و تعامل دانشجویان و اساتید با کسب و کارها رونق می‌گیرد و به نوعی حرکت به سوی دانشگاه‌های نسل سومی و نوآور را شتاب می‌دهد.

افتتاح ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان فردوس اتفاق دیگری است که در این سفر می‌افتد تا از ظرفیت نیروی انسانی بهره مناسبی برده شود. این مرکز با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری تجهیز شده است و بیش از ۳۰ شرکت دانش‌بنیان و هسته فناور در آن می‌توانند مستقر شوند. ستاری از طریق ویدئو کنفرانس این مرکز را افتتاح می‌کند.

  گمرک بدون کد رهگیری بانک مجوز ترخیص برنج ندارد

همچنین در این سفر بهره‌برداری از ساختمان جدید مرکز نوآوری طبس نیز انجام می‌شود و با استقرار چند شرکت فناور این مرکز فعالیت خود را آغاز می‌کند تا در گام‌های بعدی تجهیز کامل آن انجام شود. این افتتاح نیز به صورت ویدئو کنفرانس توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهوری انجام می‌شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر خود به خراسان جنوبی به پارک علم و فناوری این استان می‌رود و از دستاوردهای فناورانه و نوآورانه شرکت‌های مستقر در پارک بازید می‌کند و پس از آن نیز آیین بهره‌برداری صندوق پژوهش و فناوری استان مستقر در پارک علم و فناوری برگزار می‌شود. این صندوق وظیفه حمایت از فناوران و نوآوران را دارد.

پس از آن معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مرکز رشد و تیم‌های مستقر در دانشگاه آزاد بیرجند به عنوان بخشی دیگر از بازیگران و فعالان زیست‌بوم استان بازدید می‌کند. بازدید از تیم‌های فناور دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز از دیگر برنامه‌های سفر ستاری به خراسان جنوبی است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)