جعبه نوشته

سطح مبارزه شیمیایی با ملخ صحرایی به ۸ استان کشور رسید

  • تاریخ : 10th ژوئن 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 194 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای سطح مبارزه شیمیایی با ملخ صحرایی به ۸ استان کشور رسید بسته هستند

« محمد رضا میر» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره هجوم مجدد ملخ صحرایی از کشورهای شبه جزیره عربستان و شاخ آفریقا از ۳۰ بهمن ماه جاری به استان‌های جنوبی کشور افزود: اکنون استان خراسان رضوی به استان های جنوبی دیگر همچون سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، جنوب کرمان، خوزستان و خراسان جنوبی اضافه شده است.

وی بیشترین سطح عملیات مبارزه با این آفت را مربوط به استان سیستان و بلوچستان دانست و اظهارداشت: مبارزه با این آفت در استان های سیستان و بلوچستان در سطح  ۱۷۰ هزار و ۶۴۰ هکتار، هرمزگان ۶۸ هزار و ۸۱۷ هکتار، بوشهر ۴۲ هزار و ۶۳۰ هکتار، جنوب کرمان ۳۶ هزار و ۷۶۷ هکتار، فارس ۳۰ هزار و ۷۰۵ هکتار، خراسان جنوبی ۲۱ هزارو ۷۱۳ هکتار، خوزستان ۶ هزار و ۱۷ هکتار، شمال کرمان یک هزارو ۱۰۰ هکتار و خراسان رضوی پنج هکتار است.

به گفته وی، سال گذشته استان های کهگیولیه و بویراحمد و ایلام درگیر بودند که امسال هنوز درگیر این آفت نشده اند.

وی با بیان اینکه امسال برای دومین سال متوالی ایران مورد هجوم ملخ‌های صحرایی قرار گرفته است تصریح کرد: به نظر می رسد اوج ریزش ملخ صحرایی تا پایان تیرماه ادامه پیدا کند که به طور حتم سطح مبارزه با این آفت به یک میلیون هکتار خواهد رسید.

 وی تصریح کرد: تاکنون مبلغ ۶۵ میلیارد تومان برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی اختصاص یافته که از ابتدای عملیات مبارزه تاکنون ۲۰ میلیارد تومان آن از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به این بخش تعلق گرفته و ۴۵ میلیارد تومان دیگر در حال وصول است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور درباره تخصیص ۵۰۰ هزار دلاری سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) برای بودجه تکمیلی جهت تقویت همکاری های فنی خود با ایران در زمینه کنترل و مقابله با هجوم ملخ های صحرایی گفت: این کمک فنی فائو برای تامین تجهیزات و ادوات و همچنین برگزاری دوره های آموزشی است که بخشی ازآن تامین شده است.

  هدف تعاونی گردشگری، آسان‌سازی سفر است

به گزارش ایرنا، سال گذشته مبارزه با ملخ صحرایی در سطح ۷۵۰ هزار هکتار از ۹ استان جنوبی کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، بوشهر، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام و خراسان جنوبی عملیاتی شده بود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.