برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

تشکیل شورای تجارت خارجی به دستور سرپرست وزارت صنعت

به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «حمید زادبوم» در نشست تخصصی برنامه های وزارت صنعت که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معاونین وزیر، مدیران ستادی و روسای سازمان‌های صنعت استان ها برگزار شد، اضافه کرد: امسال وزارت صنعت پنج برنامه ویژه در حوزه توسعه صادرات در دستور کار دارد که سه برنامه آن به صورت اختصاصی از سازمان توسعه تجارت دنبال خواهد شد.

وی افزود: افزایش حجم و تنوع صادراتی به ۱۵ کشور همسایه، اتحادیه اوراسیا و کشورهای چین، هند، سوریه و لبنان اولویت های صادراتی وزارت صنعت در سال ۹۹ است.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه گفت: گسترش قراردادهای تهاتری، توسعه و گسترش زیرساخت‌های تجاری و صادراتی دو برنامه دیگر وزارت صنعت در حوزه توسعه صادرات است.

زادبوم یادآوری کرد: ۳۰۰ میلیون یورو امسال به ظرفیت صندوق ضمانت صادرات اضافه می‌شود که از این ظرفیت برای توسعه صادرات کشور استفاده خواهیم کرد.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه اعلام کرد: کمیته اقدام صادراتی برای پیگیری و حل و فصل مشکلات بنگاه‌های صادراتی در سازمان توسعه تجارت با حضور نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف تشکیل شده است و راه اندازی کلینیک های مشاوره صادرات(اورژانس صادراتی) در دستور کار است.

زادبوم گفت: سند نقشه راه توسعه صادرات برای پیگیری مشکلات بنگاه‌ها تکمیل و به زودی ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: اهداف کمی صادرات هر استان در سال ۹۹ به دستگاه ها ابلاغ شده و امید داریم با پیگیری های استانداران، روسای سازمان‌های صنعت استان‌ها و اتاق‌های بازرگانی اهداف محقق شود.

  قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور منصوب شد

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: میزهای کالایی استانی و کشوری به استان‌ها ابلاغ شده و به صورت منظم برگزار می‌شوند.

زادبوم با تاکید بر ضرورت ایفای تعهدات ارزی صادر کنندگان در سال ۹۹، این امر را در تامین ارز مورد نیاز مواد اولیه و ماشین آلات صنایع کشور کاملا مهم توصیف کرد.

وی افزود: داشبورد مدیریتی(مدیریت تجارت خارجی) توسط سازمان توسعه تجارت ایران طراحی شده و فردا با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح می‌شود.

رییس کل سازمان توسعه تجارت بیان کرد: کرونا یک فرصت برای توسعه صادرات است که باید از این فرصت استفاده کنیم و در این راستا برگزاری نمایشگاه ها بعد از وصول ابلاغ ستاد ملی کرونا از هفته آینده در سراسر کشور عملیاتی می‌شود که در این خصوص دستورالعمل‌های نمایشگاهی در سطح ملی و استانی ابلاغ شده است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)