برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

سامانه پرسشنامه‌ساز برای تسهیل فرایند پژوهش راه‌اندازی شد

به گزارش روز دوشنبه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، سامانه پرسش‌نامه‌ساز (پُرسا) در پاسخ به نیاز پژوهشگران کشور در آسان‌سازیِ فرایند پژوهش به نشانی اینترنتی PORSA.IRANDOC.AC.IR، راه‌اندازی و در دسترس همه پژوهشگران کشور قرار گرفت.

پُرسا، سامانه‌ای برخط برای یاری پژوهشگران در گردآوری و تحلیل داده‌های پژوهشی با فناوری‌های نوین است. این سامانه هوشمند در چارچوب استانداردهای روز و بر پایه نیازهای پژوهشگران ایرانی استوار است. پُرسا به پژوهشگران، سازمان‌ها و کسب‌وکارها کمک می‌کند تا پرسش‌نامه‌های خود را به آسانی بسازند، آن را میان پاسخ‌گویان منتشر کنند و داده‌های دریافت شده را در گزارش‌های گوناگون و حرفه‌ای ببینند. همچنین در صورت تمایل، این داده‌ها را برای تحلیل بیشتر به نرم‌افزارهای آماری ببرند.

سامانه پرسش‌نامه‌ساز، توانمندی‌های بسیاری را مانند ساخت پرسش‌نامه با پرسش‌های متفاوت، پخش پرسش‌نامه و درخواست برای پاسخ‌گویی به آن، ردگیری پرسش‌نامه‌ها، دریافت پاسخ‌ها از پاسخ‌گویان و داده‌پردازی را برای کاربران فراهم می‌کند.

پُرسا توانمندی‌هایی مانند ساخت گزارش‌ها و تحلیل‌های آماری، برآورد پویای ضریب آلفای کرونباخ، نمایش نمودارهای گوناگون، دریافت فایل «اکسل» وزن‌دار و فایل آماده برای کاربرد در نرم‌افزار آماری «اس‌پی‌اس‌اس» را در بردارد.

این سامانه تمام خدمات ذکر شده را برای کاربران فراهم می‌کند تا پژوهشی آسان و خوشایند را به انجام رسانند و از دستاوردهای کار خود بهره بیشتری برند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  کمبود نهاده‌های دامی به دلیل کمبود ارز است