جعبه نوشته

سامانه پرسشنامه‌ساز برای تسهیل فرایند پژوهش راه‌اندازی شد

  • تاریخ : 11th ژوئن 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 223 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای سامانه پرسشنامه‌ساز برای تسهیل فرایند پژوهش راه‌اندازی شد بسته هستند

به گزارش روز دوشنبه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، سامانه پرسش‌نامه‌ساز (پُرسا) در پاسخ به نیاز پژوهشگران کشور در آسان‌سازیِ فرایند پژوهش به نشانی اینترنتی PORSA.IRANDOC.AC.IR، راه‌اندازی و در دسترس همه پژوهشگران کشور قرار گرفت.

پُرسا، سامانه‌ای برخط برای یاری پژوهشگران در گردآوری و تحلیل داده‌های پژوهشی با فناوری‌های نوین است. این سامانه هوشمند در چارچوب استانداردهای روز و بر پایه نیازهای پژوهشگران ایرانی استوار است. پُرسا به پژوهشگران، سازمان‌ها و کسب‌وکارها کمک می‌کند تا پرسش‌نامه‌های خود را به آسانی بسازند، آن را میان پاسخ‌گویان منتشر کنند و داده‌های دریافت شده را در گزارش‌های گوناگون و حرفه‌ای ببینند. همچنین در صورت تمایل، این داده‌ها را برای تحلیل بیشتر به نرم‌افزارهای آماری ببرند.

سامانه پرسش‌نامه‌ساز، توانمندی‌های بسیاری را مانند ساخت پرسش‌نامه با پرسش‌های متفاوت، پخش پرسش‌نامه و درخواست برای پاسخ‌گویی به آن، ردگیری پرسش‌نامه‌ها، دریافت پاسخ‌ها از پاسخ‌گویان و داده‌پردازی را برای کاربران فراهم می‌کند.

پُرسا توانمندی‌هایی مانند ساخت گزارش‌ها و تحلیل‌های آماری، برآورد پویای ضریب آلفای کرونباخ، نمایش نمودارهای گوناگون، دریافت فایل «اکسل» وزن‌دار و فایل آماده برای کاربرد در نرم‌افزار آماری «اس‌پی‌اس‌اس» را در بردارد.

این سامانه تمام خدمات ذکر شده را برای کاربران فراهم می‌کند تا پژوهشی آسان و خوشایند را به انجام رسانند و از دستاوردهای کار خود بهره بیشتری برند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  جنگلکاری ۵۶ هکتاری غرب پایتخت در مرحله پایانی

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.