برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

اجرای ۲۰۰ طرح صنعتی با ۱۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری

به گزارش ایرنا، مطابق آمارهای معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در کشور وجود دارد.

مجموع سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای بهره‌برداری از این طرح‌ها ۱۹۵ هزار میلیارد تومان و میزان اشتغال‌زایی آنها ۴۴۶ هزار نفر پیش‌بینی شده است.

از بین آنها ۶ هزار طرح جزو صنایع پیشران محسوب می‌شوند که نیازمند ۱۳۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بوده و ۲۵۹ هزار نفر اشتغال‌زایی به دنبال خواهند داشت.

برپایه این آمارها، تعداد سه‌هزار و ۸۰۰ طرح نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰‌ درصد در کشور وجود دارد.

به افتتاح رساندن این طرح‌ها نیازمند سرمایه‌گذاری ۸۱ هزار میلیارد تومانی است که برای ۱۶۲ هزار نفر اشتغال به ارمغان خواهند آورد.

از بین آنها تعداد یک‌هزار و ۷۰۰ طرح جزو صنایع پیشران محسوب می‌شوند که نیازمند ۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بوده و اشتغال‌زایی ۹۳ هزار نفری به همراه خواهند داشت.

«سعید زرندی» ‌ معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد که از بین این طرح‌ها، ۲۰۰ طرح با دارا بودن شاخص‌هایی همچون تکمیل زنجیره ارزش، کاهش واردات، صادراتی بودن، استفاده از فناوری و کمک به رفع محرومیت مناطق کمتر توسعه یافته، انتخاب شده و تلاش می‌شود تا نیمه نخست سال ۱۴۰۰ راه‌اندازی شوند.

وی خاطرنشان‌کرد: جمع سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای این طرح ها ۱۶۸ هزار و ۷۸۲ میلیارد تومان است که برای ۴۰ هزار و ۹۲۰ نفر اشتغال‌زایی به همراه خواهد داشت.

برترین‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال

  بیست‌وهفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان فراخوان داد

به گفته زرندی، بیشترین تعداد طرح های قابل بهره‌برداری یاد شده از بین ۲۰۰ طرح به ترتیب در استان‌های کرمان (با ۲۶ طرح)، یزد (با ۱۷ طرح) ‌و تهران (با ۱۱ طرح) خواهد بود.

وی افزود: استان‌های خوزستان با ۳۵ هزار و ۶۳۵ میلیارد تومان (برای چهار طرح)، کرمان با ۲۴ هزار و ۳۰۸ میلیارد تومان (برای ۲۶ طرح) و فارس با ۱۸ هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان (برای ۶ طرح)، به ترتیب بیشترین سرمایه‌گذاری را در طرح‌های قابل افتتاح تا نیمه نخست سال ۱۴۰۰ دارند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت خاطرنشان‌کرد:‌ بیشترین اشتغال‌زایی این طرح‌ها به ترتیب در استان‌های کرمان (با پنج هزار و ۵۳۲ نفر)، فارس (با چهار هزار و ۸۶۹ نفر) و یزد (با سه هزار و ۵۷۴ نفر) خواهد بود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)