برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

صنایع‌دستی تجسم آفرینش‌گری انسان و مصداق بارز صنایع سبز و خلاق است

به‌گزارش میراث‌آریا در پیام تبریک  علی‌اصغر مونسان به این مناسبت آمده است: دست‌ها، نخستین واسطه‌ای است که انسان به کمک آن ایده‌ها و افکار خویش را به کسوت آثار و ابزار درآورده و از دیرباز تاکنون همچنان ارزش دست‌ساخته‌ها و صنایع‌دستی در متن زندگی، علی‌رغم همه پیشرفت‌های تکنولوژیک و تنوع ماشین‌های تولیدی، محفوظ مانده و گسترش تجارت چنین‌دست ساخته‌هایی در اقصی نقاط جهان، اعم از فضای واقعی و مجازی، مؤید این امر است.

در بخش دیگر پیام آمده است: اهمیت صنایع‌دستی که تجسم قدرت آفرینشگری انسان و مصداق بارز صنایع سبز و خلاق محسوب می‌شود برای جهانیان تا حدی است که روز ۱۰ ژوئن هر سال را به‌عنوان روز جهانی صنایع‌دستی تعیین کرده و یادمانی زمانی را رقم زده‌اند. رویدادی که تمامی اعضا خانواده صنایع‌دستی در جهان آن را گرامی داشته و پاس می‌دارند.

همچنین در این پیام آورده شده است: خانواده بزرگ و تلاشگر صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایران نیز در سالی که از سوی مقام معظم رهبری مزیّن به‌عنوان جهش تولید شده، فرارسیدن روز جهانی صنایع دستی را مغتنم می‌شمرند و مضاعف ساختن فعالیت‌های خود را در راستای تحقق جهش تولید این آثار فرهنگی- کاربردی به فال نیک می‌گیرند.

در این پیام آمده است: وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ضمن نکوداشت این روز جهانی، تمامی تلاش و کوشش خود را مصروف رشد تولید، تقویت فروش داخلی، توسعۀ صادرات و گسترش فرهنگ ترویج و مصرف صنایع‌دستی می‌کند تا در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد تحقق سهم واقعی و شایسته آن در شکوفایی اقتصادی کشورمان باشیم.

روز جهانی صنایع‌دستی را به تمام آفرینشگران این هنر- صنعت فاخر و بالنده تبریک و تهنیت می‌گویم و موفقیت و سعادت این قشر پر تلاش و پر انگیزه را از درگاه خداوند منّان مسئلت دارم.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  ۱۶ توصیه بهداشتی برای داوطلبان کنکور سراسری