برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

اعطای فرصت مطالعاتی به دانشجویان دکتری در حوزه علوم شناختی

معاونت فرهنگی – دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد: نهمین فراخوان اعطای فرصت‌های مطالعاتی از اول تیرماه سال جاری آغاز می‌شود. اعطای فرصت مطالعاتی تحت حمایت ستاد توسعه علوم شناختی به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که طرح مصوب آنها درحوزه‌های مرتبط با اولویت‌های آموزشی و پژوهشی علوم و فناوری‌های شناختی این ستاد باشد.

براساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند پس از مطالعه آیین‌نامه فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان، با مراجعه به کارتابل شخصی خود در روی سایت ستاد علوم شناختی و انتخاب فرصت مطالعاتی دانشجویان، فرم طرح مقدماتی فرصت مطالعاتی را تکمیل و حداکثر تا اول مرداد ماه امسال در کارتابل شخصی خود به همراه سایر مدارک بارگذاری کنند. زمان ثبت نام در فراخوان قابل تمدید نخواهد بود.

حمایت مالی این ستاد، فقط بخشی از هزینه‌های سفر و اقامت دانشجویان را مطابق با مقررات داخلی آن تأمین خواهد کرد.

در این فراخوان آمده است: داوطلبان به استفاده از این فرصت مطالعاتی می‌بایست در فرم مربوط، برنامه کاری (گانت چارت) دانشجو در دانشگاه مقصد را به مدت ۶ ماه ارائه داده و لزوم حضور در کشور مقصد (دانشگاه خارجی) بیان شود. حداکثر سن متقاضیان استفاده از این فرصت نباید بیش از ۳۵ سال باشد. در صورت تایید طرح مقدماتی  دانشجو، فرصتی چند ماهه در اختیار دانشجویان برای ارائه مدارک تکمیلی مرحله دوم بر طبق آیین‌نامه قرار خواهد گرفت.

همچنین فرم تکمیل شده درخواست، رزومه علمی استاد راهنما، تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی، تصویر آخرین مدرک تحصیلی، گواهی اشتغال به تحصیل، توصیه‌نامه استاد راهنمای اول و دوم دوره دکتری یا دستیاری پزشکی، توصیه‌نامه مدیر گروه محل تحصیل، حکم تصویب موضوع پایان‌نامه دانشجو (مبنی بر حضور استاد راهنما یا مشاور خارجی در تیم راهنمایی) و مدرک زبان معتبر شامل آیلتس با نمره بالاتر از ۶.۵، تافل با نمره بالاتر از ۸۰، مدارک مورد تایید وزارتخانه‌های علوم و بهداشت MSRT، MHLE با نمره بالاتر از ۷۵ از مدارک لازم برای ثبت نام در مرحله اول است.

  ثبت‌نام مجدد آزمون ارشد پزشکی آغاز شد

بر اساس اعلام ستاد علوم شناختی، متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مراجعه به سایت ستاد و مطالعه آیین‌نامه اعطای فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری تخصصی و دستیاران پزشکی، اطلاعات لازم را کسب کنند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)