برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

دوم تیر، آغاز مهلت ثبت نام در کنکور دکتری علوم پزشکی

معاونت فرهنگی – دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به مصوبه یازدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آزمون مرحله اول دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) گروه علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی همانند ادوار گذشته به صورت کتبی (دفترچه و پاسخنامه کاغذی) برگزار می شود.

در این اطلاعیه معاونت فرهنگی – دانشجویی وزارت بهداشت تصریح کرد: طبق نوبت‌بندی جدید برگزاری آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۴ آزمون در صبح جمعه ۲۷ تیرماه ۹۹، ۲۰ آزمون در عصر جمعه ۲۷ تیرماه ۹۹، ۱۴ آزمون در صبح شنبه ۲۸ تیرماه ۹۹ و ۱۲ آزمون در عصر شنبه ۲۸ تیرماه ۹۹ و همچنین آزمون مجموعه داروسازی صبح روز یکشنبه ۲۹ تیرماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه آخرین مهلت ثبت نام و ویرایش آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۹۹ گروه علوم پایه پزشکی و بهداشت و تخصصی از ۲ تا ۴ تیرماه ۹۹ است.

با توجه به مصوبه یازدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مبنی بر برگزاری آزمون مرحله اول دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) به صورت کتبی (دفترچه و پاسخنامه کاغذی)، با توجه به اینکه برخی از حوزه‌های آزمون دکتری تخصصی در نوبت‌های برگزاری آزمون به حد نصاب کافی برای تشکیل حوزه آزمون نرسیده اند، از فهرست محل های برگزار کننده آزمون حذف می شوند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: بنابراین داوطلبانی که این حوزه ها را به عنوان محل آزمون خود انتخاب کرده‌اند لازم است طی روزهای دوشنبه ۲ تیر تا چهارشنبه ۴ تیر ۹۹ نسبت به تغییر محل آزمون خود اقدام کنند.

  فرصت مجدد برای غایبان کنکور سراسری

معاونت فرهنگی – دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این اطلاعیه یادآور شد: در حوزه‌های حذف شده به هیچ عنوان آزمون برگزار نمی شود و چنانچه داوطلبانی که این حوزه ها را انتخاب کرده‌اند در موعد مقرر نسبت به تغییر آن اقدام نکنند این مرکز به ناچار نزدیکترین حوزه ممکن را به طور خودکار برای این دسته از داوطلبان تعیین می شود.

طبق این اطلاعیه حوزه‌هایی که از فهرست محل‌های آزمون دکتری تخصصی سال ۹۹ گروه علوم پزشکی حذف شده‌اند عبارتند از: پردیس جلفا ، دانشگاه علوم پزشکی جهرم، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار،  دانشگاه علوم پزشکی شاهرود،

دانشگاه علوم پزشکی فسا، دانشگاه علوم پزشکی گناباد، دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

در این اطلاعیه تاکید شده است: فقط داوطلبانی که این حوزه‌ها را به عنوان محل آزمون خود انتخاب کرده‌اند موظف به تغییر محل آزمون خود هستند. سایر داوطلبان (کسانی که سایر حوزه‌ها را انتخاب کرده‌اند) هم در صورت تمایل مجاز به تغییر محل آزمون خود هستند.

در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) سال ۱۳۹۹ گروه علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی تعداد ۱۷ هزار و ۶۸۳ نفر ثبت نام کرده‌اند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)