برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

واحدهای سی‌تی‌اسکن و آندوسکوپی بیمارستان یافت‌آباد راه‌اندازی شد

دکتر امید براتی، مدیرعامل بیمارستان شهدای یافت آباد روز سه شنبه در مراسم افتتاح اظهار داشت: برای تهیه دستگاه سی تی اسکن با حمایت هیات امنای ارزی وزارت بهداشت، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان صرف شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای تهیه دستگاه اندوسکوپی بیمارستان شهدای یافت آباد هم حدود یک میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرعامل بیمارستان شهدای یافت آباد بیان داشت: تحریم و تامین منابع مالی سبب شد تا زمان نسبتا طولانی برای تهیه دستگاه سی تی اسکن ببرد که این دستگاه در حال حاضر آماده ارائه خدمت به بیماران منطقه است.

وی به بازسازی بخش داخلی بیمارستان شهدای یافت آباد اشاره کرد و گفت: ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان هم برای بازسازی این بخش هزینه شده است. بازسازی بخش داخلی بیمارستان حدود یک ماه زمان برد.

براتی افزود: با توجه به راه اندازی این واحدها، بیماران این منطقه از این بعد نیاز به مراجعه به سایر مراکز درمانی ندارند.

براتی، افراد تحت پوشش بیمارستان را حدود ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۲۰۰ مراجعه کننده سرپایی داریم که بین ۱۵ تا ۲۰ نفر بستری می شوند، اما با آغاز کرونا مراجعات بیمارستان افزایش یافته به حدود ۵۰۰ نفر در روز هم رسیده بود.

جلیل کوهپایه زاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار در این مراسم اظهار داشت: بیمارستان شهدای یافت آباد از جمله مراکز درمانی جنوب غرب و غرب تهران است.

وی ادامه داد: دستگاه سی اسکن با همکاری هیات امنای ارزی وزارت بهداشت و خیرین تهیه و در این بیمارستان نصب و آماده ارایه خدمت به بیماران منطقه شده است.

  گردشگری مازندران ۱۷۱ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی دریافت کرد

وی بیمارستان شهدای یافت آباد را تنها مرکز درمانی دولتی در منطقه اعلام کرد و گفت: ارایه خدمات با دستگاه سی تی اسکن با تعرفه دولتی به بیماران انجام می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار امیدواری کرد که هرچه زودتر بتوانیم بیمارستان های کمتر برخوردار، بیشتر تجهیز کنیم تا خدمات بهتری به بیماران لین مناطق ارایه شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)