جعبه نوشته

اجرای طرح‌های حفاظتی مانع تخریب اراضی ملی استان تهران شد

  • تاریخ : 29th ژوئن 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 150 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای اجرای طرح‌های حفاظتی مانع تخریب اراضی ملی استان تهران شد بسته هستند

به گزارش ایرنا، «فتاح اسدپور» روز یکشنبه در جلسه بررسی روند اجرای پروژه های حفاظتی گفت: اجرای پروژه‌های حفاظتی موجب کاهش عوامل تخریب و افزایش ضریب حفاظتی عرصه های ملی شده و بستر مناسبی را برای تحقق یافتن وظایف سازمانی از قبیل حفظ، احیاء، توسعه و بهره برداری اصولی از عرصه های منابع طبیعی فراهم کرده است.

وی افزود: در کنار اقدامات حفاظتی، بهره گیری از ظرفیت های جوامع محلی و سازمان های مردم نهاد می تواند نقش موثری در افزایش ضریب حفاظتی عرصه های منابع طبیعی داشته باشد.

اسدپور ادامه داد: پروژه های حفاظتی و گیاه‌پزشکی همچون ایجاد کمربند سبز، بررسی و مبارزه با آفات و بیماری ها، نظارت بر نحوه بهره برداری معادن، شناسایی و پیش بینی برای اقدامات تأمینی در مناطق حساس که در معرض تصرف و تخریب بیشتری قرار دارند، نظارت بر روند اجرای طرح های عمومی و عمرانی در عرصه های ملی و پیشگیری از حریق در عرصه های جنگلی و مرتعی از جمله پروژه هایی هستند که حفظ و حمایت از عرصه های منابع طبیعی را به همراه دارند.

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه حفاظتی در کاهش آتش سوزی های احتمالی در عرصه های جنگلی و مرتعی خاطر نشان کرد: شناسایی مناطق حساس و اقدامات پیشگیرانه از قبیل ایجاد آتش بر، برقراری گشت های حفاظتی و نصب تابلوهای هشداردهنده و فعالیت های فرهنگی و تبلیغی اقداماتی هستند که در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران قرار دارد.

به گفته رییس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان تهران با اقدامات حفاظتی انجام شده شاهد کاهش آمار حوادث آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی شده است.

  درخواست بخش خصوصی برای تعمیم معافیت از اخذ گواهی پرداخت

استان تهران دارای یک میلیون و ۷۸ هزار هکتار اراضی ملی است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.