جعبه نوشته

صنعت خودروسازی پتانسیل رفع بیکاری جوانان را دارد

  • تاریخ : 29th ژوئن 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 153 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای صنعت خودروسازی پتانسیل رفع بیکاری جوانان را دارد بسته هستند

احمد نادری در نشست خبری همایش جهش تولید علم و صنعت در بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه علم و صنعت گفت: زمانی که از جهش تولید صحبت می کنیم، باید به امکانات بومی نیز توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: نگاه غربگرایانه می گوید ما نمی توانیم پیشرفت کنیم و این نگاه در مقابل گفتمان ما می توانیم که سردار سلیمانی پیشرو این گفتمان بود، قرار گرفته است.

نادری اظهار داشت:  امروزه دیدگاه ما می توانیم در حوزه خودرو سازی نمایان شده است و صنعت خودرو سازی پتانسیل اشتغال زایی در راستای رفع بیکاری جوانان را دارد.

نماینده مجلس یازدهم عنوان کرد: از سال ۱۹۴۹ تا ۲۰۲۰ هیچ کشوری جرات حمله به مواضع و پایگاه نظامی آمریکا را نداشت، ولی سپاه توانست. ما توانستیم موشک نقطه زن با برد بالا و ماهواره تولید کنیم و به کمک آن به پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق حمله موشکی انجام دهیم.

 اتصال دانشگاه و صنعت ضرورت است

نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه تصریح کرد: امروز در شرایط تحریمی اتصال بین دانشگاه و صنعت انتخاب نیست و یک ضرورت است.

مهدی عسگری ادامه داد: امروز ضرورت دارد سامانه ای برای اتصال دانشگاهیان با صنعت طراحی کنیم تا به درستی مسئله یابی شود و فاصله صنعت و دانشگاه کاهش یابد. 

وی تصریح کرد: صنعت ما باید اتصال ارگانیک با مراکز دانشگاهی داشته باشد و کمیسیون صنایع و معادن این آمادگی را دارد تا جهش تولید محقق شود.

بسیاری از محصولات با بیش از ۹۰ درصد قطعات ایرانی تولید می‌شوند

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) هم در این نشست گفت: با توجه عمیق به رهنمودهای مقام معظم رهبری و نکات موجود در بحث اقتصاد مقاومتی و جهش تولید می‌توان با پیشرفته‌ترین کشورهای صنعتی رقابت کرد و آن‌ها را پشت سر گذاشت.

  بیش از ۱۵۰۰ متخصص و کارآفرین ایرانی به کشور بازگشتند

امیر بیات با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های مهم کشورهای توسعه یافته ارتباط صنعت و دانشگاه است، تصریح کرد: ارتباط صنعت با دانشگاه سبب ارتقای سطح علمی و عملی در دانشگاه‌ها و صنایع می‌شود.

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایدرو عنوان کرد: اکنون کشور به جایگاهی رسیده است که بسیاری از محصولات با بیش از ۹۰ درصد قطعات ایرانی تولید می‌شوند. 

بیات گفت: نباید در صنعت سلیقه‌ای عمل کرد. چنین رفتاری موجب کاهش سرعت تولید ملی می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان گسترش و نوسازی در تلاش است تا ضمن برقراری تعامل لازم بین دانشگاه و صنعت قیمت تمام شده خودروهای ایرانی کاهش پیدا کند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.