برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

مرکز آزمون الکترونیک در دانشگاه علوم‌پزشکی ایران راه‌اندازی شد

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه علوم پزشکی ایران، مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور جلیل کوهپایه زاده رییس دانشگاه، حمید اکبری قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت و سعید هاشمی نظری رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور افتتاح شد.

در این مرکز ۲۳۳ جایگاه مجهز به کامپیوتر برای آزمون های حضوری پیش بینی شده است. همچنین از این پس امکان شرکت در آزمون ها به صورت غیر حضوری و از راه دور نیز از همین طریق برای دانشجویان فراهم است. از ویژگی های این مرکز تصحیح آنلاین پاسخ نامه ها است؛ به طوری که دانشجو پس از پایان امتحان می تواند از نمره خود مطلع شود.

حمید اکبری قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در حاشیه مراسم افتتاحیه این مرکز، گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران در همه زمینه ها از زیرساخت خوبی برخوردار است، اما در حوزه برگزاری امتحانات به صورت الکترونیک به تقویت نیاز دارد.

وی افزود: همان طور که حرکت سیستم های آموزشی به سمت ارائه آموزش از راه دور پیش می رود، ضرورت دارد که آزمون ها هم الکترونیک شده و امکان برگزاری آنها از راه دور فراهم شود.

اکبری با بیان اینکه دانشگاه ها تقریبا از چهار سال پیش به سمت راه اندازی مرکز آزمون الکترونیک رفته اند و برخی دانشگاه ها الان ۶۰۰ صندلی دارند، خاطر نشان کرد: خوشبختانه با راه اندازی مرکز آزمون الکترونیک در دانشگاه علوم پزشکی ایران، زیر ساخت خوبی هم برای دانشگاه و هم برای کل کشور ایجاد شد و حتما موجب ارتقای آموزش پزشکی در کشور خواهد شد.

وی با اشاره به استاندارد بالای این مرکز برای برگزاری آزمون های پایان ترم دانشگاه، افزود: در حال حاضر بیش از ۴۵۰۰ صندلی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای برگزاری آزمون ها به صورت الکترونیک داریم و برای آزمون های ملی از جمله آزمون علوم پایه و آزمون پیش کارورزی از همین ظرفیت استفاده می کنیم.

  پرکاربردترین نانوساختارهای ایرانی حوزه ساخت‌وساز کدام‌ها است؟

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت سهولت در طراحی سوال، حذف کاغذ و کاهش هزینه ها، امنیت بالای آزمون و اعلام سریع نتیجه آزمون را به عنوان ویژگی های آزمون های الکترونیک برشمرد و افزود: باید تلاش کنیم تا با توسعه مراکز آزمون الکترونیک در کشور، در آینده آزمون های دکتری تخصصی، پذیرش دستیاری پزشکی تخصصی و کارشناسی ارشد نیز به صورت الکترونیک برگزار شوند، اما فعلا صندلی کم داریم.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)