برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

۳۱ تیرماه؛ آخرین مهلت رفع تعهدات صادراتی

به گزارش روز دوشنبه سازمان توسعه تجارت ایران، این سازمان ضمن تقدیر از صادرکنندگانی که نسبت به ایفای تعهد ارزی خود اقدام کرده‌اند طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به مسوولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایش رفتار تجاری ، کارت‌های بازرگانی آن دسته از بازرگانانی که تا تاریخ ۳۱ تیرماه برای رفع تعهد ارزی خود اقدام نکنند ابطال شده و رفع یا ابطال این تعلیق تنها در صورت تایید بانک مرکزی صورت خواهد گرفت.

بنابر این اطلاعیه تمامی صادرکنندگان مکلف هستند تا پایان تیرماه مطابق با برنامه زمانی و به روش‌های مذکور در دستورالعمل بانک مرکزی نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادرات خود اقدام کنند و در غیر این صورت اقدامات تکمیلی در مورد آنها صورت خواهد گرفت.

پیش از این در اطلاعیه‌ای اعلام شده بود که دارندگان کارت بازرگانی (حقیقی و حقوقی) که نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود اقدامی نکرده‌اند، در خصوص تعلیق کارت بازرگانی آنها اقدام خواهد شد و کارت بازرگانی واحدهای غیرتولیدی از هفتم تیر و واحدهای تولیدی از ۳۱ تیر تعلیق می‌شود.

کارگروه پایش رفتار تجاری براساس تبصره بند ۶ ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در خصوص تعلیق یا ابطال کارت بازرگانی اقدام می‌کند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  اعلام فراخوان طرح­‌های پژوهشی دانشجویی دانشگاه آزاد