جعبه نوشته

۳۱ تیرماه؛ آخرین مهلت رفع تعهدات صادراتی

  • تاریخ : 6th جولای 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 146 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای ۳۱ تیرماه؛ آخرین مهلت رفع تعهدات صادراتی بسته هستند

به گزارش روز دوشنبه سازمان توسعه تجارت ایران، این سازمان ضمن تقدیر از صادرکنندگانی که نسبت به ایفای تعهد ارزی خود اقدام کرده‌اند طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به مسوولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایش رفتار تجاری ، کارت‌های بازرگانی آن دسته از بازرگانانی که تا تاریخ ۳۱ تیرماه برای رفع تعهد ارزی خود اقدام نکنند ابطال شده و رفع یا ابطال این تعلیق تنها در صورت تایید بانک مرکزی صورت خواهد گرفت.

بنابر این اطلاعیه تمامی صادرکنندگان مکلف هستند تا پایان تیرماه مطابق با برنامه زمانی و به روش‌های مذکور در دستورالعمل بانک مرکزی نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادرات خود اقدام کنند و در غیر این صورت اقدامات تکمیلی در مورد آنها صورت خواهد گرفت.

پیش از این در اطلاعیه‌ای اعلام شده بود که دارندگان کارت بازرگانی (حقیقی و حقوقی) که نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود اقدامی نکرده‌اند، در خصوص تعلیق کارت بازرگانی آنها اقدام خواهد شد و کارت بازرگانی واحدهای غیرتولیدی از هفتم تیر و واحدهای تولیدی از ۳۱ تیر تعلیق می‌شود.

کارگروه پایش رفتار تجاری براساس تبصره بند ۶ ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در خصوص تعلیق یا ابطال کارت بازرگانی اقدام می‌کند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  تصویب بودجه ۹۹ صندوق‌های فناوری در مجمع‌عمومی ضروری است

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.