برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

هزینه آزمون‌های «تافل» و «جی آر ای» اعلام شد

به گزارش روز جمعه سازمان سنجش آموزش کشور، امکان ثبت نام مرحله جدید آزمون تافل (TOEFL) به مبلغ 27 میلیون و 800 هزار ریال (معادل دو میلیون هفتصد و هشتاد هزار تومان)  برای داوطلبان فراهم شده است، از این رو داوطلبان می توانند از ساعت 10 روز یکشنبه 22 دی ماه به سایت ets.sanjesh.org مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم (اعلام تاریخ آزمون و مرکز درخواستی و سایر اطلاعات لازم)، ثبت نام در آزمون توسط نماینده سازمان انجام خواهد شد.

همچنین به اطلاع  کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمونهای زبان بین المللی GRE می رساند که  امکان ثبت نام مرحله جدید آزمون GRE به مبلغ 25 میلیون و چهار صد هزار ریال (معادل دو میلیون پانصد و چهل هزار تومان) فراهم شده است.

داوطلبان می توانند از ساعت 9 روز یکشنبه 27 بهمن ماه به سایت ets.sanjesh.org مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم (اعلام تاریخ آزمون و مرکز درخواستی و سایر اطلاعات لازم)، ثبت نام در آزمون توسط نماینده سازمان انجام خواهد شد.

همچنین داوطلبان در صورت داشتن هرگونه سوال می توانند از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی با کارشناسان سازمان مطرح کنند.

به گزارش ایرنا، تافل IBT (مخفف Test of English as a Foreign Language) یکی از معتبرترین آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی است که افراد زیادی از سراسر دنیا هر ساله در آن شرکت می‌کنند. حدود ۱۰ هزار دانشگاه و موسسه آموزش عالی مختلف در دنیا مدرک تافل را معتبر می‌دانند.

همچنین تست GRE برای افرادی است که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های آمریکا را دارند. با شرکت در این آزمون باید نمره را به دانشگاه مقصد گزارش کنند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته حقوق و پزشکی دارند از این قاعده مستثنی هستند و باید به ترتیب آزمون‌های LSAT و MCAT را بگذرانند.

  «کشت فراسرزمینی» راهکاری برای تامین امنیت پایدار غذایی

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)