برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

ستاری: ۱۳ درصد مقالات کرونا در سطح جهان متعلق به ایران است

سورنا ستاری روز دوشنبه در دیدار با آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین، افزود: رشد و توسعه کشور در عرصه‌های مختلف تنها زمانی صورت خواهد گرفت که نقشه کار دانشگاه‌ها عوض شود و با تغییر دیدگاه به سمت حل مسایل مردم و توسعه کشور حرکت کنند.

وی اضافه کرد: وقتی شرکت دانش بنیانی در حوزه کارآفرینی و حل مشکلات مردم هزینه می‌کند مسوولیت مدیران برای حمایت از آنها چند برابر می‎شود اما هنوز این اتفاق در دانشگاه‌های مادر نیفتاده است و باید مقررات مانع این موضوع حل شود.

این مسوول گفت: دانشگاه‌ها باید بدانند اولویت اول آنها حل مسایل و مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف است و دانشگاه جدا از جامعه نیست و می‌تواند به این شکل در اقتصاد فرهنگ و اجتماع محور حل مشکلات باشد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در دانشگاه‌های مادر قزوین، تغییرات خاصی در دیدگاه‌ها و نگرش‌ها به شرکت‌های دانش بنیان نمی‌بینیم ولی خوشبختانه پارک علم و فناوری استان از رشد و توسعه بهتری برخوردار شده است.

این مسوول گفت: استان قزوین جای کار زیادی در حوزه توسعه شرکت‌های دانش بنیان دارد و خوشبختانه در هر سفر به استان قزوین با شرکت‌های دانش بنیان و سرمایه گذاران جدید در این حوزه مواجه می‌شویم.

ستاری افزود: هنوز کل استان برای تحقق اقتصاد دانش بنیان سرخط نیامده‌اند و برای تحقق این فرهنگ، خواست عمومی و اراده جامعه بسیار مهم است.

وی در خصوص پروژه چشمه نور قزوین، گفت: این طرح از نظر اجرایی و مالی بسیار سنگین است و نزدیک به ۱۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری لازم دارد.

معاون رییس جمهوری گفت: مذاکراتی برای شروع به کار این طرح داشته‌ایم و امیدواریم هرچه سریعتر شاهد تسریع در اجرای این طرح بزرگ علمی باشیم.

  کرونا با مراعات توصیه‌های بهداشتی تا آخر فروردین مهار می‌شود

باید در سال جهش تولید ظرفیت‌های قزوین را به ثروت تبدیل کنیم

استاندار قزوین نیز در این دیدار گفت: استان قزوین از ظرفیت‌های زیادی برخوردار است و باید بتوانیم این ظرفیت‌ها را به ثروت تبدیل کنیم.

هدایت الله جمالی پور افزود: یکی از راه‌های تحقق این موضوع، مشارکت دادن بخش خصوصی و توجه کردن به شرکت‌های دانش بنیان و طرح‌های فناورانه است.

وی اضافه کرد: باید با ساماندهی نیروهای انسانی و دانشگاه‌ها به تسریع توسعه صنعتی کشور کمک کنیم و شاید این موضوع زمانبر باشد ولی بعد از تحقق آن شاهد خواهیم بود که هرروز یا هرماه یک اتفاق مهم در حوزه فناوری رخ خواهد داد.

جمالی پور گفت: تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت سال‌ها است که در کشور مطرح می‌شود و باید ارتباط میان این دو حوزه که به هم وابسته هستند، تقویت شود.

ظرفیت‌های استان قزوین برای توسعه کشور به کار گرفته شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین نیز در این دیدار گفت: در استان قزوین ظرفیت نیروی انسانی، دانشگاه‌های متنوع و گوناگون علمی، منابع طبیعی و فرصت‌های مختلف وجود دارد که باید از آنها برای توسعه کشور بیشتر بهره برد.

آیت الله عابدینی افزود: استان قزوین از نظر صنعتی، کشاورزی و گردشگری در کشور برجسته است و تعداد دانشجویان و فرهنگیان بالایی نسبت به جمعیت خود دارد و باید از این امتیازات به نفع رفع مشکلات جامعه و مردم استفاده کرد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)