جعبه نوشته

بلاتکلیفی یک هزار و ۱۰۰ خودروی وارداتی در گمرک

  • تاریخ : 8th آگوست 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 112 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای بلاتکلیفی یک هزار و ۱۰۰ خودروی وارداتی در گمرک بسته هستند

«روح‌الله لطیفی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو وارداتی در گمرکات کشور وجود داشت، افزود: حدود هفت هزار دستگاه خودرو تا تیرماه سال گذشته ترخیص و پنج هزار و ۱۰۸ خودرو باقی مانده بود که دارای اسناد ناقص بودند.

وی افزود: از تعداد خودروها با سند ناقص حدود یک‌هزار و ۱۰۰ خودرو ثبت سفارش نشدند و سه هزار دستگاه پرونده قضایی داشتند و حدود ۲۳۷ خودرو نیز دارای پلاک منطقه آزاد اروند بودند.

لطیفی با اشاره به ۳۰۰ دستگاه خودرو باقی مانده از سنوات قبل خاطرنشان کرد: یک هزار و ۴۸ خودرو نیز روند قانونی ثبت سفارش، پرداخت حقوق و عوارض را تا در خروج به انجام رسانده بودند اما به دلیل پایان یافتن مهلت سه ماهه تیرماه گذشته نتوانستند خودروی خود را از گمرک خارج کنند.

سخنگوی گمرک با اشاره به مهلت سه ماهه دوم در بهمن ۹۸ تا اردیبهشت ماه سال جاری به پیشنهاد گمرک برای خروج پنج هزار و ۱۰۸ خودروی باقی مانده، اظهار داشت: یک هزار و ۳۸۹ خودرو توانستند با طی کردن مراحل قانونی از گمرک ترخیص شوند.

به گفته وی، خودروهای دارای پرونده قضایی که مشکوک به قاچاق یا بدون اسناد دقیق هستند شامل فرصت سه ماهه نمی‌شوند و مصوب شده تا هر زمانی بتوانند حکم برائت دریافت کنند پس از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی می‌توانند خودرو را از گمرک ترخیص کنند.

سخنگوی گمرک گفت: بعد از پایان مهلت سه ماه در اردیبهشت ماه به درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت به دلیل شرایط حاکم بر کشور به دلیل شیوع کرونا و محدودیت‌های تردد مهلت سه ماهه دیگری از تیرماه سال جاری آغاز شد.

  هم‌افزایی خوش‌نویسی، تذهیب و شعر

وی افزود: از حدود یک هزار و ۲۶۰ خودرویی که باید تعیین تکلیف شوند یک‌هزار و ۱۰۰ دستگاه ثبت سفارش نشده اند و با توجه به قانون ممنوعیت ثبت سفارش جدید نمی‌توانند مراحل قانونی را انجام دهند و تنها در صورتی این امکان فراهم می‌شود که مصوبه جدیدی مبنی بر ثبت سفارش خودروهایی که پیش از این قانون به گمرک وارد شده اند تصویب شود.

لطیفی با اشاره به اینکه در مهلت سه ماهه جدید حدود ۱۶۰ خودرو می‌تواند از گمرک خارج شود، تاکید کرد: یک هزار و ۱۰۰ خودرو در گمرک کشور باقی خواهند ماند که پس از پایان مهلت سه ماهه، سه راه پیش رو دارند یا باید به کشور مبدا برگردند یا متروک شوند یا در اختیار سازمان اموال تملیکی برای تعیین تکلیف قرار بگیرند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.