جعبه نوشته

رشد ۱۲ درصدی صادرات لبنیات

  • تاریخ : 16th فوریه 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 481 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای رشد ۱۲ درصدی صادرات لبنیات بسته هستند

این روزها در فضای رسانه‌ای کشور هجمه‌های سازماندهی شده بسیاری علیه امنیت غذایی مطرح می‌شود که این پروژه با شایعه شیرهای آلوده هم نتوانست به سرمنزل مقصود برسد.

آمارهای منتشر شده در گمرک خود گواه بر سلامت محصولات لبنی است که نشان می‌دهد در ۱۰ ماهه نخست امسال این محصولات به ۳۳ کشور صادر شده‌اند.

«سید روح الله لطیفی» در این زمینه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: محصولات صادراتی شامل بستنی، شیرخشک، انواع پنیر، آب پنیر، دوغ، ماست، خامه، کره و انواع روغن‌های مشتق از شیر است.

به گفته وی، ارزش صادراتی محصولات لبنی در بازه زمانی ۱۰ ماهه امسال حدود ۳۵۸ میلیون و۱۲۰ هزار دلار بوده است.

لطیفی درباره حجم لبنیات صادراتی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، اظهار داشت: میزان صادرات این محصول در مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۹۷هزار و ۵۹ تن و۳۲۱ کیلوگرم بوده است که با رشد۱۲ درصدی نسبت به سال گذشته به ۳۳۱ هزار و ۸۸۹ تن رسید.

سخنگوی گمرک با اشاره به مقصدهای صادراتی این محصول گفت: کشور عراق با حدود ۲۶۶میلیون دلار مقصد اول صادراتی، افغانستان با حدود ۵۴ میلیون دلار مقصد دوم و روسیه با ۴۳ میلیون دلار سومین مشتری صادرات لبنیات کشور بوده‌اند که مجموع صادرات به این سه کشور بیش از ۹۰ درصد صادرات لبنیات را شامل شده است.

به گفته لطیفی، ۲۰ نوع فرآورده لبنی مختلف از کشور صادر می‌شود که بازار هدف آن کشورهای همسایه تا اروپایی را در بر می‌گیرد.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک ایران با اشاره به شایعه مطرح شده در خصوص لبنیات تولید داخل گفت: تولید لبنیات در کشور از مرحله نهاده تا محصول تحت کنترل چندین نهاد با استاندارد سختگیرانه است، بنابراین افزایش صادرات به ۳۳ کشور جهان که در بین آن ۱۰ کشور اروپایی و آمریکایی با استاندارد سخت‌گیرانه مواد غذایی نیز وجود دارند، موید سلامت و استاندارد بالای محصولات لبنی تولید ایران است که با وجود تحریم های ظالمانه همچنان مشتریان این محصولات هستند.

  زلف تامین نان را به واردات گره نزنیم

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.