جعبه نوشته

تجمعات بازدارندگی ماسک در برابر نفوذ ویروس را کاهش می‌دهد

  • تاریخ : 14th آگوست 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 121 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای تجمعات بازدارندگی ماسک در برابر نفوذ ویروس را کاهش می‌دهد بسته هستند

محمد بهبهانی، متخصص میکروب شناسی پزشکی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مردم توصیه کرد که تا حد امکان از حضور در تجمعات و مکان های شلوغ و پرتردد خودداری کنند تا از عوارض بیماری کرونا در امان باشند.

وی با اشاره به اینکه ماسک تا ۸۰ درصد می تواند از انتشار ویروس کرونا جلوگیری کند، گفت: برخی از ماسک های موجود استاندارد نیستند و ویروس از آنها عبور می‌کند و اگر ماسک استانداردهای لازم را داشته باشد، تقریبا از انتشار بیماری جلوگیری می کند.

این میکروب شناس، مهمترین راه انتقال بیماری را دهان، بینی و چشم اعلام کرد و اظهار داشت: به نظر نمی رسد ویروس کرونا از طریق غذا و خوراک امکان انتقال به بدن را داشته و به عبارتی فرد را مبتلا کند.

شستن مرتب دست‌ها حدود ۵۰ درصد از ابتلا به کرونا جلوگیری می‌کند

بهبهانی با اشاره به اینکه حتی در مورد عفونت های بیمارستانی هم از بهترین راه‌های مقابله، شستشوی مرتب دست ها می باشد توضیح داد: براساس آخرین گزارش محققان آمریکایی، شستن مرتب دست ها، بیش از ۵۰ درصد از ابتلا به عفونت ها از جمله ویروس کرونا جلوگیری می کند.

او یکی از موثرترین راه ها را برای ضدعفونی کردن شست و شو دانست و شستن دست ها را سنگر نخست مقابله با ابتلا به ویروس کرونا دانست.

به گفته این متخصص میکروب شناسی پزشکی، شستن مرتب دست ها موضوع خیلی مهمی به مراتب بهتر از محلول های ضدعفونی است که ممکن است برای پوست و محیط هم مضر باشد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  موفقیت محققان ایرانی در ساخت کامپوزیت‌های مقاوم دربرابر دمای بالا

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.