جعبه نوشته

خرید و توزیع ۵۰۰ هزارتن کود سوپرفسفات برای حمایت از کشاورزان

  • تاریخ : 13th سپتامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 93 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای خرید و توزیع ۵۰۰ هزارتن کود سوپرفسفات برای حمایت از کشاورزان بسته هستند

« حمید رسولی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در هفدهمین جلسه کارگروه خودکفایی کودهای کشاورزی افزود: طی تفاهم‌نامه چهار جانبه‌ای بین شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، بانک صنعت و معدن، تولیدکنندگان کودهای فسفاته و تأمین‌کننده خاک فسفات ۵۰۰ هزار تن کود سوپر فسفات ساده در کشور تولید می‌شود.

وی اظهارداشت: در راستای سیاست‌ افزایش ضریب خوداتکایی کشور در تولید کودهای فسفاته، توافق شد با تامین مالی پروژه تولید کود فسفاته در ایران توسط بانک صنعت و معدن، خاک فسفات مورد نیاز به مقدار ۵۰۰ هزار تن توسط تأمین‌کننده خاک تحویل تولیدکنندگان کودهای فسفاته شود و شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نیز خرید و توزیع تضمینی این محصول را تعهد کرد.

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی تفاهم‌نامه مذکور را گامی بلند و اساسی در مسیر خودکفایی کشور در تولید کودهای فسفاته برشمرد و از مدل توافق شده به عنوان مدلی که منافع همه طرف‌های تفاهم‌نامه را تأمین و تضمین می کند، یادکرد.

به گفته وی، این تفاهم نامه از هفته آینده  آغاز و عملیاتی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه تامین، تدارک و توزیع کودهای کشاورزی که برای اجرا در سال ۹۹ از سوی وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده، تامین، تدارک و توزیع ۵۸۷ هزار تن کودهای فسفاته مورد تاکید قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  آزمون زبان وزارت بهداشت یکم دی برگزار می‌شود

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.