برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

نتایج آزمون‌های ارتقا و ارزشیابی دانش‌آموختگان دندانپزشکی اعلام شد

به گزارش روز سه شنبه مرکز سنجش آموزش پزشکی؛ نتایج هفتمین دوره آزمون ارتقا و نوزدهمین دوره آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور  اعلام شد.

متقاضیان برای مشاهده نتایج خود به سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir مراجعه کنند.

در آزمون ارزشیابی (دوره ۱۹) ۱۲۳ هزار نفر و در آزمون ارتقای دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور ۱۳۳ هزار نفر شرکت کردند. این دو آزمون روز ۸ مرداد ۹۹ برگزار شد.

این در حالی است که بر اساس مصوبه هفتاد و پنجمین نشست شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی (تاریخ ۸ تیرماه ۱۳۹۹) با توجه به یکسان بودن منابع در آزمون جامع دوره دکتری عمومی داروسازی، تصمیم گرفته شد سه آزمون مربوط به دانش آموختگان داروسازی با هم ادغام شوند.

به این ترتیب به دبیرخانه شورای آموزش داروسازی و تخصصی اجازه داده شد برای ادامه تحصیل در دوره دکتری عمومی داروسازی داوطلبان واجد شرایط، آزمون ارزشیابی دانش آموختگان رشته داروسازی خارج از کشور و آزمون ارتقای دانش آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی داروسازی خارج از کشور (برای داوطلبانی که قبل از سال ۲۰۱۴ میلادی در خارج از کشور شروع به تحصیل کرده اند) را با هم ادغام کند.

حد نصاب نمره قبولی در هر یک از آزمون ها بر اساس ۷۰ درصد میانگین نمرات ۵ درصد از شرکت کنندگان هر آزمون که بالاترین نمره را کسب کرده اند، تعیین می شود.

با توجه به مفاد مصوبه هفتاد و پنجمین نشست شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، از این به بعد، دانش آموختگان رشته داروسازی خارج از کشور به جای شرکت در آزمون های ارزشیابی یا ارتقا، باید در آزمون جامع دوره دکتری عمومی داروسازی که حداقل سالی دو بار به صورت سراسری در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می شود، شرکت کنند.

  بهبود یادگیری در خواب با بوی گل رز

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)