جعبه نوشته

سند ملی فناوری‌های ژئوماتیک تا پایان سال تدوین می‌شود

  • تاریخ : 30th سپتامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 150 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای سند ملی فناوری‌های ژئوماتیک تا پایان سال تدوین می‌شود بسته هستند

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ‌ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌و نقل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تشکیل گروه توسعه فناوری‌های ژئوماتیک تدوین سند راهبردی فناوری‌های ژئوماتیک را پیگیری کرد و تا پایان سال جاری این برنامه تدوین می‌شود.

یکی از فناوری‌های کاربردی و راهبردی ژئوماتیک است که تاکنون سندی ملی برای آن تعریف نشده بود .

در دنیا تدوین سند راهبردی فناوری‌های ژئوماتیک به عنوان یک ابرفناوری پرکاربرد در علوم مختلفی مانند نقشه‌برداری، جغرافیا، سنجش از راه دور و غیره را آغاز شده است. تجربه جهانی نشان داده نسبت سود به هزینه استفاده از این فناوری‌ها حداقل چهار به یک است و پیشرفت در این فناوری‌ها توسعه تکنولوژی‌های دیگر را به همراه دارد.

اسناد ملی با تدوین اهداف، راهبردها، اقدام‌ها و سیاست‌های کلان و اجرایی، به هدایت توسعه زیرساخت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می‌انجامد،  بنابراین تدوین اسناد ملی برای فناوری‌های راهبردی، شرایط خوبی برای توسعه این حوزه در سطح ملی فراهم می‌کند. این کار مداخله هدفمند بخش‌های مرتبط در توسعه فناوری‌ها و صنعتی و تجاری‌سازی آنها را در پی دارد. علاوه بر آن، اسناد ملی توسعه فناوری با حمایت از نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها، زمینه را برای افزایش توانمندی فناورانه یک کشور فراهم می‌کند.

یاسر ابراهیمیان قاجاری، رئیس گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: امسال سند راهبردی توسعه فناوری‌های ژئوماتیک در ستاد تدوین می‌شود تلاش می‌کنیم این سند را بر مبنای ظرفیت‌های موجود در کشور آماده کنیم.

وی افزود: در این سند سعی می‌کنیم آینده‌ای مطلوب برای توسعه فناوری‌های ژئوماتیک در کشور ترسیم کنیم و از پیش‌بینی‌های غیر قابل اتکا بپرهیزیم.

  تهرانی‌ها تخلفات بهداشتی کرونایی را با واتساپ گزارش کنند

رئیس گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین یادآور شد: این سند با همکاری و هم‌افزایی همه بازیگران این حوزه تدوین می‌شود و تلاشمان این است که همه ظرفیت‌های ملی را به میدان بیاوریم.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.