برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

کدخدایی از ریاست موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران رفت

به گزارش روز سه شنبه موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران کدخدایی با صدور یاد داشتی به همین مناسبت نوشت: و اکنون که وقت رفتن است باید دستی بلند کرد به شکرانه توفیق خدمت در بیش از دو دوره متوالی که پس از دهه هشتاد مجددا نصیب شد.

وی در این یاد داشت آورده است: شکر خدای را که از همان آغاز و در گام اول خیل کمک های علاقه مندان به علم و پژوهش ما را از هر گونه اعتبار عمرانی دانشکده بی نیاز کرد و فراتر از انتظار، هر کس به طریقی نذر علمی خود را وفا نمود.

بر خود لازم می دانم از همه مسئولان و همکاران در دانشگاه و دانشکده از دوره اول تا کنون تشکر و قدردانی نمایم.

عباسعلی کدخدایی الیادرانی متولد ۱۳۴۰ در اصفهان  استاد تمام گروه حقوق عمومی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است. او مدرک کارشناسی ارشد و دکتری در حقوق بین‌الملل خود را از دانشگاه هال انگلستان اخذ کرد.

وی از تیر ماه سال ۹۵ عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان است او از سال ۸۰ تا ۹۲ نیز عضو شورای نگهبان و از ۸۹ تا ۹۲  قائم مقام دبیر ششمین دوره شورای نگهبان، معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان و سخنگوی شورای نگهبان بود. وی با کم آوردن یک رای در مجلس شورای اسلامی نتوانست مجدداً حقوقدان شورای نگهبان بماند اما در تیر ۹۵ مجدداً از سوی مجلس به عضویت شورای نگهبان انتخاب شد.

عضویت در هیات عالی حل اختلاف قوا و تنظیم روابط قوای سه گانه از سال ۹۰ تاکنون از دیگر سمت های کدخدایی است.

  پرونده تخلفات یک شرکت واردکننده خودرو به تعزیرات ارجاع شد

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)