برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

نتایج نهایی آزمون دکتری علوم پزشکی آبان ماه اعلام می‌شود

به گزارش روز سه شنبه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حسین قنبری درباره آخرین تصمیم وزارت بهداشت در خصوص زمان آغاز تحصیل دانشجویان جدیدالورود دانشگاه‌های علوم پزشکی اظهار داشت: با توجه به طولانی شدن روند آزمون و مصاحبه پذیرفته شدگان دانشگاه ها، دانشجویان جدید الورود حدود یک ماه و نیم از آموزش ترم جدید عقب افتادند و این افراد زودتر از آبان نیز به دانشگاه ها معرفی نمی شوند.

وی افزود: به دلیل اینکه دانشجویان جدیدالورود قسمت بیشتری از ترم جاری را از دست می دهند؛ بنابراین ممکن است شروع سال تحصیلی دانشجویان علوم پزشکی در برخی از رشته ها از بهمن آغاز شود. در واقع  فرآیند آموزش رشته هایی که ارائه آموزش های آن به صورت ترمیک و نیازمند گذراندن واحدهای اولیه است،‌ از ترم آینده شروع خواهد شد.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: در برخی از رشته ها نیز با حذف برخی دروس و فشرده کردن دروس دیگر آموزش از ترم جاری آغاز می شود. البته تعداد واحدهای ارائه شده نیز کمتر خواهد شد.

قنبری گفت: چون آموزش ترم جاری عمدتا به صورت مجازی خواهد بود؛ ارائه دروس در برخی از رشته ها امکان پذیر است، اما تصمیم کلی در خصوص نحوه آموزش ابلاغ خواهد شد.

وی همچنین در باره زمان نهایی مصاحبه پذیرفته شدگان اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت عنوان کرد: روند بارگذاری مدارک و مستندات پذیرفته شدگان در دانشگاه ها تقریبا به اتمام رسیده است، اما دانشگاه های علوم پزشکی و هیات بوردهای رشته های مختلف هنوز در حال ارزیابی این مستندات هستند.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت در ادامه تصریح کرد: بررسی مستندات پذیرفته شدگان اولیه دکتری دانشگاه های علوم پزشکی تا پایان مهر ماه به اتمام می رسد و بعد از آن دانشگاه ها نتایج را به مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهند کرد و در نهایت نمره آنها اعلام و اسامی نهایی پذیرفته شدگان تا آبان ماه اعلام خواهد شد.

  مدرس خیابانی، مدیری از جنس صنعت و بازرگانی

وی تاکید کرد: تا پایان مهر ماه هیچ رشته تعیین تکلیف نشده برای پذیرش دانشجویان نخواهیم داشت و در نهایت نمره مصاحبه و نمره آزمون کتبی به دانشجویان در آبان اعلام می شود.

قنبری همچنین با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی سه رشته پر طرفدار پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی نیز گفت: به احتمال زیاد ورودی پذیرفته شدگان این رشته ها از بهمن ماه آغاز می شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)