برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

موضوع عدم بازگشت ارز صادراتی توسط ۷۰ کارتن خواب بررسی شود

به گزارش روز جمعه ایرنا از اتاق بازرگانی، ‌«حسین سلاح ورزی» در نامه‌ای به غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران درخواست کرد موضوع صدور کارت بازرگانی برای ۷۰ کارتن خواب که رییس کل بانک مرکزی مطرح کرده، صحت سنجی شده و گزارش آن منتشر شود.

در این نامه خطاب به رییس اتاق بازرگانی آمده است: همانطور که مستحضرید رییس کل بانک مرکزی هم در جلسه شورای گفت وگو و هم در مجامع دیگر بارها فرموده اند که ۷۰ نفر از کسانی که ارز را برنگردانده اند «کارت خواب» بوده اند یا در رسانه ها مرتب از واردات ۷۰۰ خودرو پورشه با استفاده از کارت بازرگانی فردی فاقد صلاحیت صحبت می شود. 

وی با توجه به ابهامات موجود و به منظور صیانت از نهاد اتاق بازرگانی پیشنهاد کرد که در صورت صلاحدید رییس اتاق دستور دهد موضوع بررسی و رسیدگی لازم در خصوص صحت و سقم این گفته ها و ارائه و انتشار اطلاعات کامل و واضح به افکار عمومی صورت پذیرد.  

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در این نامه تصریح کرد: بدیهی است در صورت حقیقت داشتن چنین ادعاهایی وظیفه اتاق ایران اطلاع رسانی و انتشار اسامی متخلفان و برخورد جدی با مسامحه کنندگان و در صورت کذب بودن، پیگیری حقوقی و طرح دعوی علیه نشرکنندگان ادعاهای کذب است.  

به گزارش ایرنا، ‌ «عبدالناصر همتی» رییس کل بانک مرکزی شامگاه دوشنبه در نود و نهمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اعلام کرد: ۲۵۰ صادر کننده بدهکار به قوه قضاییه معرفی شده‌اند که ۷۰ نفر از آنها کارتن خواب هستند.

  مسیر واردات نمونه کالا برای دانش‌بنیان‌ها بدون ثبت سفارش هموار شد

وی افزود این ۲۵۰ صادرکننده هفت میلیارد دلار صادرات داشته اما حتی یک دلار ارز به کشور برنگردانده‌اند و تعدادی از این صادرکنندگان هم هویتی نامشخص دارند. چنانکه براساس گزارش وزارت اطلاعات ۷۰ نفر از این صادرکنندگان کارتن‌خواب هستند و صادرات با استفاده از کارت‌های یک بار مصرف به نام این افراد صورت گرفته است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)