برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

ثبت‌نام ۲۵۰ هنرمند برای شرکت در نمایشگاه ملی مجازی صنایع‌دستی

به گزارش گره فرهنگی ایرنا از میراث آریا،  خشایار نیکزادفر، با اعلام این خبر افزود: امسال برای اولین بار نمایشگاه ملی صنایع‌دستی به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود که تجربه جدیدی در برگزاری نمایشگاه‌های ملی صنایع‌دستی به حساب می‌آید.

او افزود: در همین رابطه سامانه‌ای به آدرس طراحی شده که هنرمندان صنایع‌دستی به‌منظور شرکت در این نمایشگاه وارد این سامانه می‌شوند و به تفکیک هر استان از آن‌ها ثبت‌نام به عمل می‌آید.

نیکزادفر اضافه کرد: هنرمند صنایع‌دستی بعد از ثبت‌نام در این سامانه از سوی کارشناس صنایع‌دستی در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ارزیابی می‌شود و بعد از آن برای تایید به معاون صنایع‌دستی و یا مدیرکل استان ارجاع می‌شود و بعد از تایید نهایی از سوی مدیرکل، فرآیند ثبت‌نام هنرمند به پایان می‌رسد و امکانی به وجود می‌آید که از طریق سامانه محصولات خود را بفروشند.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی ادامه داد: این نمایشگاه کاملا رایگان است و شرکت توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی هیچ‌گونه وجهی در این زمینه دریافت نمی‌کند. محصولات هنرمندان از طریق شرکت پست به دست خریداران می‌رسد.

در همین رابطه تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت صنایع‌دستی کشور و شرکت ملی پست ایران به امضا رسیده است که بر اساس آن پست ۳۰درصد تخفیف برای ارسال محصولات هنرمندان ارائه می‌دهد؛ با این حال دنبال این هستیم تا این میزان تخفیف افرایش یابد.

او ادامه داد: با وجود این که برگزاری نمایشگاه ملی صنایع‌دستی به صورت مجازی تجربه جدیدی به حساب می‌آید، هیچ محدودیتی برای ثبت‌نام هنرمندان نداریم. تاکنون ۲۵۰ نفر اعم از حقیقی و حقوقی در سامانه‌ای که اعلام شده ثبت‌نام کرده‌اند و پیش‌بینی ما این است که تعداد ثبت‌نام‌کنندگان به بیش از هزار نفر خواهد رسید.

  بایدها و نبایدهای قیمت‌گذاری محصولات لبنی

نمایشگاه ملی صنایع‌دستی امسال به صورت مجازی همزمان با فرا رسیدن ۱۷ ربیع‌الاول سالروز ولادت با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) سه‌شنبه ۱۳ آبان افتتاح خواهد شد.  

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)