جعبه نوشته

تامین نهاده‌ها و تنظیم بازار عمده‌فروشی به وزارت جهاد کشاورزی محول شد

  • تاریخ : 4th نوامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 130 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای تامین نهاده‌ها و تنظیم بازار عمده‌فروشی به وزارت جهاد کشاورزی محول شد بسته هستند

«کاظم خاوازی» عصر سه شنبه در جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار که به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری به طور فوق العاده در این وزارتخانه برگزار شد، افزود: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری هماهنگی خوبی بین دستگاه های مختلف از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، و گمرک جمهوری اسلامی صورت گرفته است.

وی اظهارداشت: براساس این مصوبه، وظیفه تامین همه نهاده های زراعی، باغی و دامی برعهده وزارت جهاد کشاورزی قرار می گیرد و ثبت سفارش همچنان در وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: بقیه کارها با هماهنگی گمرک و بانک مرکزی توسط وزارت جهاد کشاورزی مدیریت می شود که امیدواریم این تصمیم‌گیری منجر به فراوانی نهاده‌ها برای تولید کنندگان شود.

خاوازی گفت: همچنین تصمیم گرفته شد، تنظیم بازار در سطح عمده فروشی در خصوص مرغ و تخم مرغ که یکی از نیازهای اصلی خانوار ها است، برعهده وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد.

کمبودی در تولید گوشت، مرغ و تخم مرغ نداریم

وزیر جهاد کشاورزی افزود: ما درخصوص تولید مرغ  و تخم مرغ و گوشت در کشور وضعیت خوبی داریم و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

خاوازی با تاکید براینکه تنظیم بازار در سطح خرده فروشی همچنان در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد، تصریح کرد: اکنون ارتباط خوبی بین وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و دیگر دستگاه های ذیربط وجود دارد و این وعده را به مردم می دهیم که در ماه‌های آینده شاهد وضعیت خوبی در بازار باشند.

وی گفت: همچنین امروز ستاد تنطیم بازار مصوب کرد که تنظیم بازار گوشت قرمز در سطح عمده فروشی همانند مصوبه ستاد اقتصادی دولت برای مرغ و تخم مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی باشد و همچنین شرکت پشتیبانی امور دام برای ذخایر اقدام کند.

  تنها با دو کشور محدودیت تجارت مرزی وجود دارد

وزیر جهاد کشاورزی افزود: امیدواریم تصمیم گیری های این ستاد منجر به اطمینان خاطر مردم برای تامین مواد غذایی مورد نیازشان شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.