جعبه نوشته

سه واکسن انسانی تا پایان امسال تولید می‌شود

  • تاریخ : 7th نوامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 118 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای سه واکسن انسانی تا پایان امسال تولید می‌شود بسته هستند

به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی افزود: یکی از نقاط عطف علمی کشور در طی این سال‌ها، پیشرفت‌های دارویی و واکسن است که به همت متخصصان و نخبگان کشور تولید شده و این اتفاق، ایران را به یکی از کشورهای بی‌نظیر در منطقه و پیشرو در جهان بدل کرده است.

وی با بیان این که این مسیر هم با تولید واکسن انسانی جدید تا پایان امسال ادامه می یابد، اظهارداشت: بنا داریم تا پایان امسال سه واکسن جدید انسانی را به فهرست واکسن‌های تولیدی داخلی اضافه کنیم، واکسن‌هایی که به دلیل ارزبری بالا تاکنـون بخـش دولتـی موفق به تولیـد آنها نشده است.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: تاکنون ۶ شـتاب‌ دهنده در حـوزه واکسـن در کشور ایجاد شده است تا روند پیشرفت فناوری‌های مرتبط با این حوزه شتاب بیشتری گیرد، محصولی کاربردی در کشور که تنها با کمک نیروهای جوان ایرانی تامین می‌شود.

قانعی یادآور شد: ایران در حال حاضر رتبه نخست تولیـد محصـولات زیست فنـاوری و واکسن را در غـرب آسـیا به دست آورده و در میان پنج کشـور نخســت تولیـدکننده محصــولات زیسـت‌فنـاوری در آســیا ایستاده است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  معضل پساب کشمش در قزوین ، قطب تولید انگور کشور

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.