برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

لغو روادید و پرواز مستقیم؛ مزیت‌هایی برای گردشگری ایران و ونزوئلا

به‌گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث‌آریا، علی‌اصغر مونسان در دیدار با کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس سفیر ونزوئلا در ایران، از توسعه همکاری‌های گردشگری بین دو کشور خبر داد و با اشاره به مزیت‌های گردشگری دو کشور گفت: ایران و ونزوئلا در حوزه گردشگری دارای دو مزیت مهم هستند که یکی از آن‌ها پرواز مستقیم و دیگری لغو روادید است. این دو مزیت می‌تواند به توسعه و رونق گردشگری بین دو کشور کمک کند.

او افزود: بعد از برگزاری وبینار با وزیر گردشگری ونزوئلا در ماه گذشته و صحبت در خصوص توسعه گردشگری بین دو کشور، آمادگی کامل برای این موضوع را داریم و در همین رابطه مکاتباتی نیز با ونزوئلا انجام شده است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: این آمادگی را داریم تا روابط خود را با ونزوئلا در حوزه گردشگری توسعه دهیم و این توسعه روابط می‌تواند با حضور بخش خصوصی نیز باشد. می‌توان نشست‌هایی را با حضور بخش خصوصی برگزار کرد و نیز فم‌تورهای (تورهای آشناسازی) گردشگری در دو کشور برگزار شود.

افزایش تولیدات داخلی را از ایران یاد گرفته‌ایم

کارلوس آنتونیو آلکالا کوردونس نیز در این نشست گفت: ایران و ونزوئلا دو کشوری هستند که می‌خواهند آزاد زندگی کنند و به همین خاطر دشمن مشترکی به نام آمریکا دارند. برای ما نیز تفاوتی ندارد که جمهوری‌خواهان در آمریکا قدرت را در دست بگیرند یا دموکرات‌ها، اکنون هم شاید آقای بایدن تغییراتی جزئی در رفتار کشور آمریکا ایجاد کند، اما در باطن تفاوتی نخواهد کرد.

او افزود: در سال‌های اخیر درآمدهای نفتی ونزوئلا کاهش یافته است و از این رو این کشور به دنبال افزایش درآمدهای خود از راه‌های دیگری است که یکی از این راه‌ها توسعه گردشگری است.

  تاکید وزیرجهاد کشاورزی بر اجرای الگوی کشت پیش از آغاز فصل نشاکاری

سفیر ونزوئلا در ایران ضمن تشکر از حمایت‌ها و کمک‌های ایران گفت: ما از ایران یاد گرفته‌ایم که تولیدات داخلی را افزایش دهیم تا بتوانیم روی پای خودمان بایستیم.

 کوردونس افزود: ونزوئلا دارای جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی است و توسعه گردشگری بین این کشور با سایر کشورهای دنیا موضوع مهمی است که پیگیری می‌کنیم. در این میان برای توسعه گردشگری با ایران بسیار علاقه‌مند هستیم و آمادگی کامل داریم.

ارسال پیش‌نویس تفاهم‌نامه به کاراکاس

ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز در این نشست با اشاره به علاقه‌مندی ایران و ونزوئلا برای توسعه و رونق گردشگری گفت: این آمادگی کاملا از سوی ایران وجود دارد و در همین رابطه بعد از برگزاری وبینار مونسان با وزیر گردشگری ونزوئلا مکاتبات برای رونق گردشگری بین دو کشور آغاز شده و پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری بین ایران و ونزوئلا به کاراکاس ارسال شده است.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)