برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

فراخوان شرکت‌ها برای تولید سامانه زیرنویس فیلم‌های آموزشی

به گزارش روز چارشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شیوع بیماری کرونا در ایران و تغییر شیوه آموزشی کشور به مدل آنلاین و برخط، بهانه خوبی برای بررسی نواقص و مشکلات نظام آموزشی آنلاین کشور شد. این سبک از آموزش برای افراد دارای معلولیت‌های ناشنوایی، کم‌شنوایی و مبتلا به جسمی و ذهنی مشکل است و این افراد از فهم برخی مطالب ارایه شده بازمی‌مانند.

با توجه به اینکه ناشنوایان، کم‌شنوایان و افراد دارای ناتوانی‌های جسمی و ذهنی نمی‌توانند از فیلم‌های آموزشی به خوبی استفاده کنند، فراخوانی توسط ستاد توسعه‌ فناوری‌های اقتصاد دیجتیال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد تا ایجاد سامانه زیرنویس خودکار فیلم‌های آموزشی فارسی با کمک خلاقان و صاحبان ایده امکان‌سنجی شود.    

یکی از پیچیدگی‌های طراحی این سامانه، بازشناسی گفتار محاوره‌ای فارسی است؛ چون بیان افرادی که در این برنامه‌ها، آموزش‌ می‌دهند معمولا به صورت گفتار محاوره‌ای است. به همین دلیل باید این سامانه‌ها توانایی تبدیل گفتار محاوره‌ای به زیرنویس را داشته باشند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای توسعه سامانه زیرنویس خودکار فیلم‌های آموزشی فراخوانی منتشر و اعلام کرد از طرح‌های فناورانه تولید این سامانه در قالب اعطای تسهیلات بلاعوض و وام حمایت می‌کند.

همه علاقه‌مندان و صاحبان ایده می‌توانند تا پایان آبان‌ماه سال جاری نسبت به ارسال طرح‌های پیشنهادی خود اقدام کنند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http://ictc.isti.ir/ مراجعه کنند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  تداوم توزیع روزانه ۱۰ هزارتن کود اوره تا پایان اردیبهشت ماه