جعبه نوشته

آغاز پرداخت مالیات ارزش‌افزوده سال ۹۷ صادرکنندگان

  • تاریخ : 21st فوریه 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 201 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای آغاز پرداخت مالیات ارزش‌افزوده سال ۹۷ صادرکنندگان بسته هستند

«محمد لاهوتی» امروز (سه شنبه) در یازدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: استرداد مالیات ارزش افزوده صادرکنندگان با پیگیری اتاق ایران و تهران آغاز شده است.

لاهوتی خبر داد: پرداخت مالیات ارزش افزوده سال ۹۷ صادرکنندگان از دو روز گذشته عملیاتی شده و سازمان‌های امور مالیاتی اقدام به پرداخت کرده‌اند.

وی ادامه داد: اما وضعیت سال ۹۸ هنوز تعیین تکیلیف نشده و به نظر می‌رسد استرداد مالیات ارزش افزوده که در قانون ۳۰ روز تعیین شده است، اکنون به دلیل تصمیمات اشتباه و غیرکارشناسی بین ۹ تا ۱۲ ماه به طول می انجامد. این در شرایطی است که منابع ریالی واحدهای تولیدی به دلیل افزایش نرخ ارز به یک سوم تقلیل یافته است.

 رییس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه بانک مرکزی واردات در برابر صادرات را برای انتقال به غیر با موانعی مواجه کرده است، افزود: فردی که می‌خواهد ارز صادراتی به واردکننده پرداخت یا واگذر کند، یا این امکان میسر نیست و یا یک ماه به طول می‌انجامد.

وی تصریح کرد:‌ این مشکل باعث شده واردکنندگان با وجود به صرفه بودن ارز صادراتی، حاضر به خرید آن نباشند و ارز صادرکنندگان روی زمین بماند.

لاهوتی با اشاره به ورود موقت کالا گفت: از سه ماه گذشته در حال رایزینی با سازمان توسعه تجارت با گمرک و بانک مرکزی هستیم، اما متاسفانه منشا ارز و ثبت سفارش ورود موقت هنوز برای بانک مرکزی تعیین تکلیف نشده و صادرکنندگانی که حتی در سال ۹۵ و ۹۶ کالا موقت وارد و بعد از سال ۹۷ آن را صادر کرده‌اند، به عنوان کسانی که رفع تعهد نکرده‌اند شناخته می شوند و مالیات برایشان تعیین شده است؛ حتی تسهیلات بسیاری از این واحدها بسته شده است.

  سرمایه‌گذاری ۵۳۹ میلیارد ریالی در صنعت گردشگری فارس

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تقاضا کرد که ورود موقت کالاها تعیین تکلیف شود.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.