جعبه نوشته

پیش بینی تولید بیش از ۴.۱ میلیون تن سیب در سال جاری

  • تاریخ : 24th نوامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 86 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای پیش بینی تولید بیش از ۴.۱ میلیون تن سیب در سال جاری بسته هستند

به گزارش روز سه شنبه وزارت جهاد کشاورزی، « داراب حسنی » افزود: پیش بینی تولید کل میوه های دانه دار در سال ۹۹ بر اساس گزارش استان ها حدود چهار میلیون و ۴۶۶ هزار تن است که چهار میلیون و ۱۲۰ هزار تن آن مربوط به تولید سیب است.

 مدیرکل دفتر میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی درباره میزان ذخیره سیب کشور اضافه کرد:  ذخیره سیب امسال حدود یک میلیون و  ۳۰۰ هزار تن است که سه درصد بیشتر از میزان  ذخیره پارسال برآورد می شود.

حسنی با بیان اینکه بخشی از سیب های ذخیره شده کشور صادر می شود، خاطر نشان کرد: سال گذشته حدود ۷۴۰  هزار تن از سیب های ذخیره شده صادر شد.

وی افزود: بیشترین میزان سیب ذخیره شده در سردخانه های کشور برای امسال متعلق به استان های آذربایجان غربی با حدود ۷۵۰ هزار تن و آذربایجان شرقی با ۳۲۰ هزار تن است.

مدیرکل دفتر میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی، سطح باغ های سیب کشور را بر اساس آمار سال ۹۸ حدود ۲۵۱ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: نزدیک به ۲۳۰ هزار هکتار از این سطح، باغ ها بارورند.

وی با اشاره به این که کمتر از ۱۰ رقم مرغوب سیب در باغ های ایران کشت شده اند، افزود: دو رقم اصلی سیب رد دلیشز و گلدن دلیشز نام دارند که این دو رقم در ۸۵ درصد باغ های سیب کشور کشت شده اند.

حسنی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارس، تهران، اصفهان، خراسان رضوی و اردبیل را از استان های قطب تولید سیب کشور معرفی کرد.

به گزارش ایرنا، سال گذشته حدود چهار میلیون تن، محصول سیب درختی درکشور تولید شد که بخش عمده آن به تازه خوری، بخشی وارد صنعت کنستانتره و آبگیری و بخشی صادر شده است.

  دانلود آهنگ گروه آریان عید اومد بهار اومد

هر ساله نزدیک به یک میلیون تا ۱.۵ میلیون تن از این محصول به کشورهای هدف صادر می شود.

طبق آمارها اکنون قیمت هر کیلوگرم سیب درختی زرد و قرمز دماوند و سیب لبنانی زردو قرمز بیش از  ۱۲ هزار تومان به فروش می رسد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.