برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

زبان انگلیسی به آزمون دکتری ۱۴۰۰ وزارت بهداشت اضافه می‌شود

به گزارش روز سه شنبه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر اساس تصمیم شورای عالی برنامه ریزی و مصوبه هفتاد و هفتمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی در خصوص نمره زبان انگلیسی دانشجویان دوره دکترای تخصصی، بنا شد تا درس زبان انگلیسی برای آزمون دکتری تخصصی ۱۴۰۰ وزارت بهداشت به سؤالات آزمون اضافه شود.

بر این اساس دانشجویان دوره دکترای تخصصی Ph.d ورودی سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تا زمان امتحان جامع ملزم به کسب نمره آزمون زبان انگلیسی بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی هستند.

بر اساس این مصوبه از آزمون سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ و به بعد درس زبان انگلیسی با ضریب مناسب به دروس آزمون ورودی داوطلبان دوره دکترای تخصصی Ph.d اضافه می‌شود و دانشجویان پذیرفته شده تا زمان آزمون جامع، ملزم به کسب نمره آزمون زبان انگلیسی بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی هستند.

به گزارش ایرنا، آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر سال برای آن دسته از داوطلبانی که می خواهند در یکی از رشته های علوم پزشکی دکتری تخصصی دریافت کنند، برگزار می شود. این آزمون دارای دو دفترچه عمومی و اختصاصی است که داشتن یک مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه ای مرتبط با رشته مورد نظر یکی از شرایط عمومی شرکت در این آزمون است.

تا پیش از تصمیم تازه شورای عالی برنامه ریزی و مصوبه هفتاد و هفتمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی در خصوص نمره زبان انگلیسی، دارا بودن یک مدرک زبان انگلیسی از شروط شرکت داوطلبان در این آزمون محسوب می شد که در دفترچه ثبت نام حداقل نمره قابل قبول برای هر مدرک زبان انگلیسی نوشته شده است. 

  رشد ۵۰ درصدی تولید چغندرقند در سال زراعی جاری

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)