برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ به زودی آغاز می‌شود

ابراهیم خدایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹، اظهار داشت: امسال به دلیل ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا، پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ فقط یک بار برای پذیرش دانشجو در بهمن ماه انجام می شود.

وی توضیح داد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، در شهرهایی که جمعیت بیشتر از متقاضیان است یا ظرفیت های پذیرش دانشجو در این مقطع تکمیل نشده است، داوطلبان با استفاده از سوابق تحصیلی پذیرش می شوند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور درمورد پذیرش در دوره های روزانه بدون آزمون کارشناسی ارشد، افزود: ممکن است دوره روزانه هم در این فهرست باشد اما معمولا این دوره خیلی محدود است و اگر هم باشد به قسمتی از علوم پایه اختصاص دارد.

خدایی با بیان این که این مصوبه بیشتر به ظرفیت های خالی دانشگاه ها کمک می کند، خاطرنشان کرد: در این مورد ۲ مسأله وجود داشت، نخست تکمیل ظرفیت دانشگاه ها و نکته دوم بحث فراگیر دانشگاه پیام نور بود. با توجه به اینکه پذیرش در فراگیر دانشگاه پیام نور از سال آینده حذف می شود، پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ را جایگزین این شیوه پذیرش پیام نور کردیم.

وی یادآور شد: ثبت نام در پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد برای همه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس مصوبه سازمان سنجش آموزش کشور، مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد سال ۹۹ برای تمام زیرنظام ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی به صورت متمرکز و توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. رشته محل فاقد انتخاب رشته کننده ای و تعداد افراد ثبت نامی آن، کمتر از ظرفیت مجاز آن باشد.

  ثبت‌نام در پذیرش بدون آزمون کاردانی نظام جدید ۹۹ آغاز شد

بخش دیگر این مصوبه سازمان سنجش آموزش کشور می افزاید: ظرفیت این مرحله برابر تفاضل تعداد ثبت نامی پذیرفته شدگان از ظرفیت مجاز است.

کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۹ در روزهای ۱۶ تا ۱۸ مردادماه برگزار و در آن ۱۴۶ هزار و ۵۲۲ نفر پذیرفته شدند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)