برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

«جاسک»؛ سواحل بکر با تپه ماهورهای چشم نواز

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی اصغر مونسان روز پنجشنبه با انتشار تصاویری از سواحل منطقه جاسک در جنوب کشور در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: سواحل بکر و زیبای دریای عمان مهم‌ترین جاذبه گردشگری شهرستان جاسک در استان هرمزگان به شمار می‌رود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه شهرستان جاسک با در اختیار داشتن حدود ۳۰۰ کیلومتر ساحل بهترین مکان برای ورزش‌های آبی، ساحلی، تفریحات سالم دریایی و … است، خاطر نشان کرد: این ساحل دارای عمق بسیار مناسب و ایمن بوده و طرفداران شنا در دریا به ‌راحتی می‌توانند در ساحل آن شنا کنند.

مونسان افزود: وجود مناطق صخره ای و شنی که تپه ماهورها و احجام بسیار زیبای طبیعی ایجاد کرده اند، نگاه هر بیننده ای را به خود جلب می کنند، این تپه ماهورهای امتداد یافته به سمت چابهار از چشم انداز طبیعی زیبایی برخوردار است.

به گزارش ایرنا، شهرستان جاسک در شرق هرمزگان با داشتن دهها جاذبه گردشگری طبیعی وتاریخی ناب و مردمانی میهمان نواز، همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است. اغلب مردم این شهر به زبان های فارسی، بلوچی، عربی وهندی آشنایی دارند و از راه های کشاورزی، دامداری، صیادی و تجارت امرار معاش می کنند.

 بندر جاسک از گذشته‌های دور پرآوازه بوده است، بزرگترین فرودگاه بین المللی بعد از ژاپن در جاسک راه اندازی شده است. تجارت آن با توجه به وجود تلگرافخانه، خط جاسک -هندوستان برقرار بوده و این شهرستان از نظر تجارت، اولین شرکت هند شرقی را در خود جای داده است.

  کنکور ۵۰ ساله شد

دژ پرتغالی‌های جاسک، جنگل حرا، چشمه های آبگرم پوراف، برج سیاه و سفید، صخره های شنی، غار سادرمن و تلگراف خانه،   وجود چشمه های آب گرم، سواحل دریای عمان، مهاجرت پرندگان مهاجر به سواحل جاسک، منطقه صید ماهی از دیگر جاذبه هایی است که مسافران و گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کنند. چشمه های ساحلی و آب معدنی بسیاری در این منطقه وجود دارد که خواص درمانی دارند.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و توصیه ستاد ملی مقابله به کرونا به در خانه ماندن و تاکید بر تعویق سفر به دوران پس از مهار بیماری کووید ۱۹، اکنون بهترین فرصت برای مطالعه و شناخت بیشتر جاذبه‌های فرهنگی، گردشگری و طبیعی ایران ایجاد شده است. می‌توان با بررسی دقیق، مقصدهای جذاب و جدید گردشگری را برای مسافرت‌های فردی و گروهی در دوران پسا کرونا برنامه‌ریزی کرد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)