برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

تهران همچنان نارنجی است 

براساس طرح هوشمند اعمال محدودیت های کرونایی، وضعیت استان ها در قالب قرمز، نارنجی، زرد طبق شاخص های تعیین شده از سوی وزارت بهداشت هر هفته تعیین و اعلام می شود، محدودیت ها هم براساس وضعیت مناطق اعمال می شود. اکنون در چهارمین هفته طرح هوشمند محدودیت کرونایی قرار داریم.

دکتر توکلی روز شنبه در حاشیه نشست مشترک تعدادی از شهرداران شهرداری تهران با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: محدودیت های وضعیت نارنجی در تهران اعمال می شود، بازگشایی مشاغل گروه ۲ تردد بسیار زیادی را در شهر ایجاد کرده و حجم ترافیک شهری به خصوص در ایام بارندگی خیلی بیشتر شده که این موضوع مشکلات اساسی ایجاد کرده است.

نادری با اشاره به اینکه در ۲ تا ۳ روز اخیر روند بسترهای بیماران کرونایی ثابت مانده است،  بیان داشت: تعداد بستری های استان تهران نسبت به مدت مشابه ماه گذشته نصف شده و به حدود ۳ هزار ۳۰۰ نفر رسیده که نسبت به زمان اوج بستری آمار بهتری است.

به گزارش  ایرنا، سیما سادات لاری ، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۳۱ شهرستان نارنجی و ۲۰۵ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

لاری با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۲ آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هشت هزار و ۲۰۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۲۸۶ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به یک میلیون و ۱۰۰ هزار و ۸۱۸ نفر رسید.

  کرونا در کره جنوبی و کنترل آن، درس‌هایی که می‌توان آموخت

وی گفت: خوشبختانه تاکنون ۸۰۰ هزار و ۷۴۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۷۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۶ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۹۷۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۲۲۱ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان در کشور به ۵۱ هزار و ۹۴۹ نفر رسید.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)