برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

باید اخبار صحیح از فعالیت‌های علمی کشور منتشر شود

قاسم جابری پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: در چند سال اخیر تبلیغات مثبت و درستی مقابل تبلیغات منفی و خبرپراکنی غربی وجود دارد.

وی ادامه داد: بسیاری از رسانه های فارسی زبان غربی تلاش زیای برای مایوس کردن جوانان و بدبین کردن دانشجویانی که در خارج کشور مشغول تحصیل هستند، نسبت به کشور دارند که باید ما نیز در ایین جنگ رسانه ای اخبار صحیح را از کشور مخابره کنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه موضوع تبلیغات بسیار مهم است، تصریح کرد: هرچه اخبار درست در فضای مجازی منتشر شود می تواند روی تبلیغات منفی تاثیر گذار باشد.

عضو پژوهشگاه دانش های بنیادی در خصوص جذب دانشگاهیان به پژوهش و فناوری گفت: محققان و پژوهشگرانی که به طور مستمر و حتی در نبود امکانات کار علمی و پژوهشی می کنند بسیار اندک هستند و احتیاجی به تشویق ندارند. اما تشویق و دادن برخی تسهیلات به جوانان که در ابتدای راه قرار دارند تاثیر گذار است و در مرحله بعد که لذت پژوهش و دستاورد علمی را حس کردند، نیازی به تشویق ندارند.

سریع ترین روش چهار عمل اصلی ریاضی

دکتر قاسم جابری پور از دانشگاه شهید بهشتی رتبه سوم پژوهش های بنیادی برای طرح «گسترش نظام های عددی نامتعارف در حساب کامپیوتری» را در سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی کسب کرده است.

وی در خصوص طرح خود اظهار داشت: مبحث حساب کامپیوتری با سابقه بیش از ۶۰ سال به تدوین و الگوریتم‌های کارآیی عمل‌های حسابی و طراحی و پیاده‌سازی رقمی آن‌ها می‌پردازد.

  قیمت‌گذاری روغن پایه خودرو تابع مقررات بورس است

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: برای افزایش کارآیی مدارهای مربوطه، نظام های عددی نامتعارف مانند مانده‌ای، افزونه‌ای و لگاریتمی تعریف شده و در مدارهای خاص عمل‌های حسابی و تبدیل اعداد از نظام های متعارف به این نظام ها و برعکس طراحی و پیاده سازی شده‌اند.

این برگزیده جشنواره خوارزمی همچنین عنوان کرد: با توجه به نیاز مبرم صنایع بیمه، بانکداری و هرگونه محاسبات پولی به حساب دهدهی، سریع ترین و کارآمدترین مدارهای چهار عمل اصلی و جذب در این طرح به ثمر رسیده است. از طرف دیگر پژوهش‌های آغاز شده در این طرح به حوزه فناوری‌های نانو نیز گسترش داده شده و به نتایج تحول بین‌المللی رسیده است.

به گزارش ایرنا، از میان ٣٢٨ طرح که امسال به دبیرخانه جشنواره خوارزمی ارایه شده است، ١٠ طرح داخلی و ۵ طرح خارجی به عنوان طرح برگزیده با حضور رییس جمهور معرفی و تجلیل شدند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)