جعبه نوشته

افزایش ۶ درصدی بازرسی‌ها در هشت ماهه سال جاری

  • تاریخ : 18th دسامبر 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 131 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای افزایش ۶ درصدی بازرسی‌ها در هشت ماهه سال جاری بسته هستند

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، آمار منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد در هشت ماهه سال جاری دو میلیون و ۷۸۰ هزار فقره بازرسی انجام شده، در حالی که در مدت مشابه سال قبل دو میلیون و ۶۲۰ هزار بازرسی ثبت شده است.

همچنین تعداد پرونده های تشکیل شده در سال جاری ۱۷۷ هزار پرونده بوده و با توجه به اینکه در مدت مشابه سال گذشته ۱۶۸ هزار پرونده به ثبت رسیده، رشد ۵.۴ درصدی را تجربه کرده است.

بر اساس این آمار ۲۱۵ هزار فقره تخلف در هشت ماهه سال جاری کشف شده که در مدت مشابه سال گذشته همین میزان بوده و تغییر پیدا نکرده است.

در همین راستا، در هشت ماهه سال جاری رسیدگی به شکایات مردمی ۲ درصد داشته است که سال ۹۸ این بخش ۱۰۰ هزار پرونده بوده و در سال جاری به ۱۰۲ هزار فقره رسیده است.

به گزارش ایرنا، در هفته‌های پیشین، پنج کالا از جمله روغن‌خوراکی، نهاده‌های دامی، مرغ زنده و گرم، سیمان و تایر سبک و سنگین به عنوان کالاهای دارای اولویت بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از احتکار، بررسی موجودی و قیمت، تعیین شده بود.

در نیمه نخست امسال نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا، ماسک و لوازم بهداشتی مربوط به این بیماری در صدر بازرسی‌ها قرار داشتند و طی هفته‌های متوالی نظارت شدیدی بر آن اعمال می‌شد.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

  رییس دانشگاه شیراز: سه نفر متخلف آزمون سراسری در استان فارس شناسایی شدند

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.