برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

همکاری وزارت خارجه و میراث فرهنگی برای معرفی صنایع دستی در جهان

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، پویا محمودیان در دیدار سید کاظم سجادی معاون کنسولی مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه با اشاره به پتانسیل‌های وزارت امورخارجه در زمینه کمک به اطلاع‌رسانی و تجاری‌سازی صنایع‌دستی کشور گفت: با همکاری دو وزارتخانه باید به مدلی مشترک در شناساندن و استفاده از ظرفیت‌های صنایع‌دستی دست پیدا کنیم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلات عرضه صنایع‌دستی در خارج از کشور را مسائلی نظیر وجود مشکل نقل و انتقال پول برای خرید محصولات صنایع‌دستی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و معضل کمبود اماکن دائمی ‌برای نمایش و فروش صنایع‌دستی در خارج از کشور بیان کرد.

محمودیان با اشاره به تحریم‌ناپذیر بودن هنر عنوان کرد: صنایع‌دستی می‌تواند در خنثی‌سازی تحریم‌ها تاثیرات شگرفی ایجاد کند.

همکاری وزارتخانه های امور خارجه و میراث فرهنگی در معرفی صنایع‌دستی در خارج از کشور

سید کاظم سجادی معاون کنسولی مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه هم در این جلسه با اعلام آمادگی برای همکاری با مجموعه صنایع‌دستی به عنوان عرصه‌ای ارزشمند و ارزآور برای کشور، تصریح کرد: دیپلمات‌ها و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می‌توانند با شناخت و استفاده از ظرفیت‌های صنایع‌دستی کشور، ایران را به کشورهای مقصد معرفی کنند.

محمودیان  و سجادی در این دیدار بر اهمیت استفاده از ظرفیت‌های صنایع‌دستی برای شناساندن فرهنگ اصیل ایرانی به‌ویژه در خارج از کشور تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، هفته گذشته نیز با ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی دیدار داشت.

  برگزاری ۱۲۰ نمایشگاه در سال آینده برنامه‌ریزی شده است

معاون گردشگری کشور در آن دیدار بر ضرورت بازگشایی تدریجی مرزها برای ورود گردشگران خارجی به صورت محدود، ضابطه‌مند و مدیریت‌شده در قالب رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تاکید کرد. 

سجادی و تیموری در آن جلسه با ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته و بیان طرح‌ها و برنامه‌های پیش رو جهت رفع چالش‌ها، آسیب‌شناسی وضعیت موجود و ارائه برنامه‌های مربوطه برای حیات دوباره گردشگری خارجی کشور در ایام کرونا و پساکرونا به توافق نظر رسیدند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)