جعبه نوشته

مقالات مشترک‌ دانشگاه‌ها و استادان ایرانی با دیگر کشورها افزایش یافته است

  • تاریخ : 2nd مارس 2020
  • موضوع : مطالب جدید
  • بازدید : 431 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای مقالات مشترک‌ دانشگاه‌ها و استادان ایرانی با دیگر کشورها افزایش یافته است بسته هستند

به گزارش روز یکشنبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، منصور غلامی در دیدار با لیندال ساکس، سفیر استرالیا در ایران با اشاره به اینکه کلیت جامعه علمی ایران خاطرات خوبی از استرالیا در ذهن دارد، اظهار داشت: استرالیا از لحاظ علمی پیشرفت‌های خوبی داشته و مسائل کاربردی خود و جهان را به خوبی دنبال می‌کند.
وی با بیان اینکه ایران ظرفیت‌های علمی خوبی به‌خصوص در ۱۵ سال اخیر به دست آورده است، افزود: جایگاه علمی دانشگاه‌های کشورمان در شاخص‌های علمی جهانی مشخص است؛ در سال‌های اخیر کاربردی کردن یافته‌های علمی  را در جامعه دنبال و مراکز رشد را در دانشگاه‌ها فعال کرده‌ایم.

غلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استرالیا جامعه‌ای چند فرهنگی است، آمادگی پذیرش دانشجو در برخی رشته‌ها در زمینه تاریخ، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات عربی، مطالعات ایران شناسی، فلسفه و هنرهای اسلامی و ایرانی را نیز داریم.
وزیر علوم با اشاره به اینکه هم اکنون ۴۳ پارک علم و فناوری در سراسر کشور فقط در مجموعه وزارت علوم فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: در این پارک‌ها دانش آموختگان جوان و استادان ایرانی به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند؛ ایران علاقه‌مند است دانش و فناوری خود را با بقیه کشورهای جهان به اشتراک بگذارد و بی‌نیاز از دیگر مراکز علمی دنیا نیستیم.
وی در ادامه با اشاره به پروژه‌های تحقیقاتی مشترک با کشورهای اروپایی، آفریقای جنوبی و آسیایی ابراز امیدواری کرد که روابط علمی بین دانشگاه‌های ایران و استرالیا از قبل بیشتر شود. افزایش همکاری‌ها می‌تواند به نفع هر دو کشور و جوامع علمی آنها باشد.
وزیر علوم با بیان اینکه در دیگر زمینه‌ها نیز ظرفیت‌های خوبی در دانشگاه‌های ایران وجود دارد، گفت: سیاست ما این است که دانشگاه‌های ۲ کشور توافقاتی با هم انجام دهند؛ به امضا برسانند و ما دخالتی در آن نداشته باشیم و فقط نقش حامی و پشتیبان داشته باشیم.

  تیشه کرونا به ریشه تاسیسات گردشگری قزوین

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.