برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

 آیا لباس منبع مهمی برای انتقال آلودگی کرونا است؟ 

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر مسعود مردانی افزود: لباس منبع چندان مهمی برای انتقال آلودگی ناشی از ویروس کرونا از یک بیمار به فرد دیگر نیست.

مردانی با بیان اینکه اکنون بسیاری از افراد بعد از هربار بیرون رفتن از منزل اقدام به شست و شوی لباس های خود می کنند، گفت: چنین اقدامی ضروری نیست اما بهترین کار برای فردی که از بیرون وارد منزل می شود  قرار دادن لباس ها در کمد جلوی ورودی آپارتمان است که بعد از اینکار و شست و شوی دست های خود با آب و صابون می توانند لباس منزل را به تن کنند.

این فوق تخصص بیماری های عفونی همچنین تاکید کرد که لباس کار کادر درمان حتما باید از لباس محل های دیگر مجزا باشد.

آیا شست و شوی لباس ها بعد از هربار بیرون رفتن از خانه ضروری است؟

مردانی در مورد زمان مناسب شست و شوی لباس ها توضیح داد: افراد در صورت رعایت این نکات می توانند بدون شست و شوی روزانه مجدد لباسشان را به تن کنند و طبق روال عادی اقدام به شست و شوی آن کنند.

آیا بیرون گذاشتن جاکفشی از خانه برای جلوگیری از انتقال ویروس لازم است؟

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه کفش نیز نمی تواند منبع چندان مهمی برای انتقال ویروس کرونا باشد، یادآور شد: اگر کفش آلودگی ظاهری نداشته باشد قرار دادن آن در جاکفشی هایی که معمولا در ورودی آپارتمان ها قرار دارد مشکلی ایجاد نمی کند.

 وی بر ضرورت شست و شوی مکرر دست ها برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاکید کرد.

فوق تخصص بیماری های عفونی با تاکید بر اهمیت مدیریت خرید اقلام در دوره اپیدمی بیماری کرونا، گفت: بهتر است یک نفر از اعضای خانواده مامور خرید باشد و با آگاهی از اصول پیشگیری از انتقال بیماری برای تامین نیازهای حدود پنج روز خانواده خرید کند.

  کانون جهان‌گردی به حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش آمد

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد افراد مبتلا به ویروس کرونا، بدون مشاهده هیچ گونه علامت و یا با علائم خفیف بیماری را پشت سر می گذارند، تاکید کرد: بهتر است افراد در دوره اوج اپیدمی بیماری، از تردد غیر ضروری خودداری کرده و در منزل بمانند.

این فوق تخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه رها کردن ماسک و دستکش های یکبار مصرف در معابر می تواند باعث انتقال آلودگی شود، تاکید کرد: گان، ماسک و دستکش هایی که در این مدت برای پیشگیری از بیماری استفاده می شوند معمولا یکبار مصرف اند و نباید دوباره استفاده شوند، اما از رها کردن اینها در معابر عمومی و سطل های زباله بدون در جدا باید خودداری شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توضیح داد: بهترین کار برای دور انداختن این دستکش ها و ماسک های استفاده شده انداختن در سطل زباله در دار و در صورت عدم دسترسی به سطل زباله دردار انداختن آن در کیسه نایلونی و گره زدن  است.

مردانی با تاکید بر ضرورت شست و شوی دست ها با آب و صابون بعد از دور انداختن ماسک و دستکش گفت: در مورد امحای وسایل عفونی در بیمارستان ها قواعد خاصی وجود دارد که در حال انجام است، مردم باید از رها کردن این زباله ها در سطح شهر خودداری کنند زیرا می تواند برای همه مردم مشکل ایجاد کند.

منبع: ایرنا
گرد آوری شده توسط جعبه نوشته (داک باکس)